Co najmniej 52 osoby zostały ranne po tym, jak samochód wjechał w tłum podczas niemieckiego karnawału. Około jedna trzecia z nich została poważnie ranna. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 24 lutego.

Srebrny mercedes wsiadł na chodnik w mieście Volkmarsen, 24 km na zachód od Kassel, około godziny 14.30 w poniedziałek, po czym kierowca rzucił się na biesiadników.

Według niemieckich mediów wśród rannych były dzieci.

Policja powiedziała, że ​​kierowca samochodu został aresztowany na miejscu zdarzenia, ale nie podano żadnych dalszych szczegółów.

Zbliżają się silne oddziaływania magnetyczne planet, rozpoczną się 18 lutego, a zakończą 28 lutego, uważajcie szczególnie 20 i 24 lutego

Samochód wjechał w tłum około 30 metrów rozjeżdżając ludzi, kierowca wciąż przyspieszał, poinformował publiczny nadawca Hessenschau .

Policja oświadczyła, że ​​nie otrzymała żadnych zgłoszeń o śmierci i nie ma jeszcze określonej liczby rannych.

Karnawałowe uroczystości odbywają się w Niemczech każdego roku w tygodniu przed Środą Popielcową i rozpoczęciem Wielkiego Postu.

Parady z pływakami, zespoły grające na ulicach, pokazy kultury ludowej i tłumy ubrane w kostiumy często występują w tym okresie.

Incydent miał miejsce tydzień po tym, jak skrajnie prawicowy terrorysta zastrzelił dziewięć osób, a następnie zabił swoją matkę i siebie w niemieckim mieście Hanau.

 

Źródło: dailymail.co.uk

 

 

0 0 votes
Article Rating