Wielka susza, jaka panuje w północnej i środkowej części Chin, utrudnia życie mieszkańcom, wysusza rzeki i niszczy uprawy. Chińczycy są zmuszeni do ograniczenia spożycia wody i jej oszczędzania. Lokalne władze usiłują przeciwdziałać skutkm katastrofy.

Susza - Chiny

Jak donoszą lokalne media, susza dotknęła wiele regionów. W Sanyuan w prowincji Shaanxi wyschło lokalne źródło. Bez wody pozostało 200 tys. mieszkańców. Władze otworzyły osiem studni krasowych, które mają zaspokoić potrzeby mieszkańców.

 

Wyschły rzeki

W prowincji Henan tegoroczna susza jest najostrzejsza w historii tego regionu. Co najmniej jedna trzecia małych zbiorników i ponad połowa małych i średnich rzek wyschła.

Według lokalnej Straży Pożarnej, suma opadów od czerwca zmniejszyła się o  50-70 procent od norm w tym okresie w regionie. Susza dotknęła 185 tys. osób i zniszczyła ponad 900 tys. ha użytków rolnych prowincji. 

Rolnicy w okręgu Jia (prowincja Henan) mają najmniejszą sumę wody do nawadniania pól od 40 lat. 

Brak wody w kranie

Władze Henan podjęły działania w celu wsparcia mieszkańców w tym trudnym czasie. Zamierzają pompować wodę z rzek, a nawet transportować wodę z innych regionów.

Rolnicy apelują o pilną pomocLudzie mieszkający wmiastach  zagrożeni susząW stolicy prowincji,Zhengzhou Citywody w kranie nie było przez 20 dni.

Władze nawołują do oszczędzania wody. Jej dostawy do myjni samochodowych, basenów publicznych i łaźni została zatrzymana.

0 0 vote
Article Rating