Fala upałów dociera do naszych sąsiadów. W weekend Słowacy, Czesi i Niemcy spodziewają się temperatur sięgających 40 st. C. Zwrotnikowe gorące powietrze dotrze w weekend także do Polski.

 

W środę temperatura w stolicy Słowacji, Bratysławie, sięgnie nawet 32 st. C w cieniu. W czwartek mają pojawić się burze, ale weekend będzie słoneczny. W niedzielę temperatura wzrośnie do nawet 39 st. C w cieniu.

Na Słowacji jest bardzo sucho, w ciągu ostatnich kilku tygodni spadło tam tylko kilka milimetrów deszczu. To ma zły wpływ na drzewa owocowe, a także na inne rośliny.

Sąsiedzi się prażą

W czeskiej Pradze będzie dzisiaj trochę chłodniej. Temperatura wyniesie dzisiaj maksymalnie 29 st. C, ale w niedzielę wzrośnie o 5 st. C.

Z kolei w Niemczech dzisiaj jest szansa na 28 st. C i pełne słońce, a w weekend 31-33 st. C i przelotne opady. Co ciekawe, Niemcy chłodzą się w galeriach handlowych, bo właśnie wystartowały sezonowe wyprzedaże. Ze słonecznej pogody korzystają rolnicy, którzy kilka dni temu rozpoczęli żniwa.

Upały wkroczą do Polski

Fala upałów wdziera się do Polski z zachodu i południa. W niedzielę spodziewamy się nawet 35 st. C w cieniu. Najbliższe dni będą ciepłe, ale burzowe. Trzeba przygotować się na opady deszczu i porywisty wiatr.

Źródło: ENEX, tm
0 0 votes
Article Rating