Tej jesieni piękna pogoda zagościła w Hiszpanii. Jak na tę porę roku temperatura powietrza jest wysoka, a na niebie słońca nie brakuje. Miejscami odnotowano nawet 25 st. C.

Hiszpania, wysoka temperatura

W północnych rejonach kraju w piątek w San Sebastian w Kraju Basków ludzie odpoczywali na plaży. Temperatura w piątek wyniosła 25 stopni Celsjusza. Dzień był bardzo przyjemny, ponieważ na błękitnym niebie nie było ani jednej chmurki. Cały czas świeciło słońce, które podwyższyło odczucie ciepła.

Nawet 24 st. C

Według meteorologów z Hiszpańskiej Agencji Meteorologicznej AEMET termometry w najcieplejszym momencie dnia miejscami (lokalnie na północy i na południu kraju) przekroczyły 24 st. C. Oprócz San Sebastian było tak m.in. w Sewilli i Kordobie.

 

Będzie ciepło

Lokalni synoptycy informują, że w najbliższych dniach nadal będzie ciepło, ale już nie aż tak jak w piątek. Temperatura powyżej 20 stopni Celsjusza pojawi się w nielicznych rejonach Hiszpanii.

 

Oznaka anomalii?

Mieszkańcy są zadowoleni z takie ciepłej i słonecznej pogody. Jednak twierdzą, że jeśli się taka utrzyma przez dłuższy czas, będzie to oznaczało, że pogoda staje się coraz bardziej anomalna.

0 0 votes
Article Rating