W Tokio w Japonii zakwitły drzewa wiśni. Japończycy i turyści wychodzą do parków oraz świątyń na tak zwane „hanami”, co z japońskiego oznacza oglądanie kwitnących wiśni.

Japonia - Kwitną wiśnie 3

Rodziny i grupy przyjaciół pod drzewami rozkładają koce i urządzają pikniki, popijając sake oraz herbatę na świeżym powietrzu. Ogrody kwitnących wiśni są jedną z głównych atrakcji turystycznych Japonii.

Japonia - Kwitną wiśnie 1

Atrakcja turystyczna

Turyści, aby móc podziwiać drzewa, muszą mieć wiele szczęścia. Wiśnie kwitną tylko przez mniej niż tydzień. Kwitnienie rozpoczyna się na południu kraju, a kończy na północy. Japończycy śledzą prognozy pogody, po których nadawane są wiadomości na temat kwitnienia wiśni. W Tokio kwiaty pojawiają się na przełomie marca i kwietnia. Na południu pierwsze pąki można podziwiać już w lutym.

Japonia - Kwitną wiśnie 5

Symbol Japonii

Kwiat wiśni w języku japońskim oznacza „sakura”. Jest to symbol Japonii, który pojawia się w sztuce, a nawet na przedmiotach codziennego użytku. Sakura symbolizowała piękno i ulotność życia.

Turyści w okresie kwitnienia wiśni masowo udają się do miejscowości Kanzawa, niedaleko Tokio. Znajduje się tam jeden z największych ogrodów w Japonii, gdzie można podziwiać setki kwitnących drzew.

Japonia - Kwitną wiśnie 6 Japonia - Kwitną wiśnie 4

Źródło: ENEX, TVN Meteo
0 0 votes
Article Rating