Niemiecki koncern Bosch pracuje nad superszybkim testem na koronawirusa. Wynik ma być znany już po 2,5 godziny. Testy mają trafić na rynek już w kwietniu 2020 roku.
Niemieckie media piszą o rewolucji w dobie kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa.
Koncern Bosch od lutego pracuje nad szybkim testem do wykrywania koronawirusa. Na rynek ma trafić od przyszłego miesiąca.
Sensacją jest fakt, że obecnie na wyniki badań czeka się kilkadziesiąt godzin, test Boscha ma dać wynik już po 2,5 godziny.
Według przedstawicieli Bosch, przeprowadzono już próby w laboratoriach, który badają w wirus Sars-CoV2. Nowe testy dają odpowiedź na pytaniem, czy dana osoba jest zarażona, z 95-procentową pewnością.
Im więcej testów tym lepiej
Szef Światowej Organizacji Zdrowia apelował o przeprowadzanie jak największej liczby badań osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.
Państwa nie są wystarczająco stanowcze, jeśli chodzi o testy, izolację przypadków oraz śledzenie kontaktów, które są podstawą walki z koronawirusem. Mamy prostą wiadomość do wszystkich krajów – testy, testy, testy. Sprawdzajmy wszystkie podejrzane przypadki. Jeśli test okaże się pozytywny, trzeba odizolować te osoby i dowiedzieć się, z kim miały bliski kontakt w ciągu dwóch dni przed ujawnieniem objawów i wtedy trzeba przebadać także te osoby – powiedział kilka dni temu Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef WHO.
W środę po południu Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu doby wykonano w Polsce wykonano 3,3 tys. testów.
Tymczasem produkują się elementy odzieży ochronnej i maszyny do ich produkcji. Przemysł chiński ponoć się przestawił na taką produkcję… Jak podaje portal (i miesięcznik) LOTNICTWO (szczególnie ciekawe dwa ostatnie akapity): Chiny stały się światowym liderem w produkcji medycznych środków ochrony między innymi dzięki temu, że zakłady przemysłu zbrojeniowego i lotniczego zmieniły swój profil produkcji. Jak poinformowała państwowa telewizja CCTV produkujący myśliwce 5. generacji J-20 koncern AVIC wykorzystał używane w lotnictwie narzędzia projektowania cyfrowego i w ciągu 3 dni zaprojektował maszynę do wytwarzania masek. Pierwszy prototyp urządzenia ukończono 16 dni później. Obecnie całkowicie automatyczna maszyna firmy AVIC potrafi produkować 100 masek… Czytaj więcej »
To się nadaje na osobny artykuł, a nie tylko komentarz ;-)