Na stacji szybkiej kolejki miejskiej 37-letni napastnik strzelił policjantce w głowę i ranił dwie postronne osoby. Kobieta trafiła do szpitala w stanie ciężkim, walczy o życie. Napastnik został zatrzymany.

Unterfoehring leży na przedmieściach Monachium

Wszystko wydarzyło się o godzinie 8 rano na stacji kolejowej w Unterfoehring na przedmieściach Monachium. Pasażerowie kolejki S-Bahn wezwali policję do awanturującego się pasażera.

Na miejsce przyjechał patrol policyjny. Jeden z pasażerów – 37-letni Niemiec mieszkający na co dzień niedaleko Monachium – najpierw próbował wepchnąć policjantkę pod nadjeżdżający pociąg. Potem wyrwał towarzyszącemu jej funkcjonariuszowi broń i strzelił do 26-latki.

Policja potwierdziła, że policjantka została ranna w głowę i ma ciężkie obrażenia, walczy o życie.

Sprawca zatrzymany

Sprawca został postrzelony przez policję i jest poważnie ranny. Obrażenia nie zagrażają jednak jego życiu. Policja poinformowała, że napastnik działał sam, z pobudek osobistych. Wykluczyła motyw terrorystyczny i ideologiczny.

Policja poinformowała, że nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Na miejscu trwa policyjne śledztwo. Ściągnięto około setki policjantów, dworzec jest zamknięty.

Dworzec Unterfoehring znajduje się na trasie linii S8 łączącej Monachium z lotniskiem.

 

W Sztokholmie ciężarówka umyślnie staranowała taksówkę, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Szwedzka policja traktuje zdarzenie jako „usiłowanie zabójstwa”. Rany odniosła jedna osoba, prawdopodobnie taksówkarz.

Trwają poszukiwania kierowcy ciężarówki; policja używa w tym celu m.in. śmigłowca. Na miejscu były karetki pogotowia i wozy strażackie.

Jak poinformował szwedzki dziennik „Aftonbladet”, nie podając źródeł, ciężarówkę skradziono firmie, która ma siedzibę na południu Sztokholmu. Cytowany przez gazetę świadek mówił, że kierowca wyskoczył z pojazdu, żeby zobaczyć co się stało, później wrócił do szoferki i zaczął jechać dalej. Rozmówca ocenia, że wyglądał, jakby był w szoku.

Według szwedzkich mediów, w wyniku zajścia uszkodzonych zostało kilka samochodów.

7 kwietnia uprowadzona wcześniej ciężarówka wjechała w tłum na głównej handlowej ulicy Sztokholmu, Drottninggatan, a następnie uderzyła w dom towarowy Alhens. Zginęły wówczas cztery osoby, a 15 zostało rannych. Sprawcę – obywatela Uzbekistanu, który w 2015 roku usiłował wyjechać do Syrii, by dołączyć do Państwa Islamskiego – ujęto; przyznał się do popełnienia zamachu terrorystycznego.

 

 

Źródło: Reuters, Merkur.de, br.de, PAP, tvn24
0 0 votes
Article Rating