Kolejna porcja informacji o zagrożeniach spowodowanych burzami jonosferycznymi, które powstają na skutek oddziaływań magnetycznych w Układzie Słonecznym, podobnie jak plamy słoneczne i dziury koronalne.

W nocy wtorku na środę, z 22/23 maja wystąpi szczyt niewielkiego oddziaływania.  Kolejne oddziaływanie, które będzie dość silne zacznie się w piątek, 25 maja, trwać będzie do wtorku, 29 maja, a szczyt osiągnie w niedzielę pod wieczór, 27 maja.

Wtedy też zacznie się kolejne silne oddziaływanie, które zakończy się w niedzielę rano, 3 czerwca. Szczyt wystąpi z czwartku na piątek, 31 maja na 1 czerwca.

 

Oddziaływania

Podczas tych oddziaływań również może wzrosnąć aktywność sejsmiczna i wulkaniczna. Każde oddziaływanie mocno wpływa również na istoty żywe.

Wzrośnie intensywność szumów usznych, może pojawić się ból głowy i bóle stawów.

Pamiętajcie, że oddziaływanie magnetyczne wpływające na naszą planetę najbardziej uwidaczniają się na samym początku, w szczycie i na końcu.

Kontrolujcie w tym czasie swoje serce. Podczas oddziaływań, które opisuję wzrasta ilość udarów mózgu i zawałów serca. Wzmacniajcie też układ odpornościowy witaminą C. Uważajcie na osoby niezrównoważone psychicznie, które mogą innych atakować nożami, pistoletami, albo rozjeżdżać samochodami.

Uważajcie w tym czasie na drogach, gdyż zawsze podczas silnych burz jonosferycznych wzrasta ilość wypadków drogowych.

Burze jonosferyczne, to nic innego, jak drgania pola magnetycznego naszej planety. W zależności od częstotliwości tych drgań i samej ich energii, mamy większy lub mniejszy wpływ na planetę oraz ludzi.

 

Słońce

Od 20 maja na wprost Ziemi znajdować się będzie silna strefa emisyjna. Jest to struktura lewitującej plazmy, która nie utworzyła jeszcze dziury koronalnej, ale emituje już spore ilości elektronów. Strefa odsunie się na zachód dopiero 27 maja.

Od 29 maja do 3 czerwca na równiku Słońca, na wprost Ziemi znajdować się będzie spora dziura koronalna.

 

 

 

Źródło: LosyZiemi
0 0 votes
Article Rating