Samolot narodowych linii PakistanuPakistan International Airlines – z 48 osobami na pokładzie zniknął z ekranów radarów – poinformował w środę przewoźnik. Jak twierdzi policja, maszyna rozbiła się na północy kraju. Samolot wystartował z lotniska w północnym okręgu Chitral w prowincji Chajber Pachtunchwa.

w-pakistanie-rozbil-sie-samolot-pasazerski-3

Samolot zaginął w czasie lotu na linii krajowej z miasta Chitral do stolicy Pakistanu, Islamabadu – podały linie.

w-pakistanie-rozbil-sie-samolot-pasazerski-1

Maszyna rozbiła się na górzystych terenach na północy kraju. Według linii lotniczych na pokładzie było 48 osób.

w-pakistanie-rozbil-sie-samolot-pasazerski-2

Według lokalnej telewizji na pokładzie samolotu był pakistański muzyk i gwiazda pop Junaid Jamshed. Artysta zakończył swoją karierę w 2001 roku, kiedy to poświęcił się religii i dołączył do islamskiej organizacji Tableeghi Jamaat. Na liście pasażerów były też osoby z “zagranicznymi nazwiskami”.

w-pakistanie-rozbil-sie-samolot-pasazerski-7

Wszystkie ciała są spalone i nie do rozpoznania, szczątki samolotu rozrzucone – powiedział Reuterowi przedstawiciel władz Taj Muhammad Khan, który udał się na miejsce katastrofy. Oświadczył, że świadkowie powiedzieli mu, że samolot rozbił się w terenie górzystym, a przed uderzeniem w ziemię stanął w płomieniach.

To już trzeci wypadek pakistańskich linii lotniczych w ostatnich latach. W 2010 roku w katastrofie spowodowanej fatalnymi warunkami pogodowymi zginęło 152 pasażerów. Z kolei samolot rozbił się nieopodal Islamabadu. Zginęło wówczas 127 osób.

w-pakistanie-rozbil-sie-samolot-pasazerski-6 w-pakistanie-rozbil-sie-samolot-pasazerski-5

w-pakistanie-rozbil-sie-samolot-pasazerski-4

w-pakistanie-rozbil-sie-samolot-pasazerski

 

pakistan-international-airlines

pakistan-international-airlines-1

Źródło: PAP, rmf24
0 0 votes
Article Rating