Pogoda płata nam ostatnio figle. Tym razem nie jest inaczej. Na południu Europy i w Hiszpanii spadł śnieg. Pojawił się m.in. w Hiszpanii i Algierii. Do środy śniegu ma jeszcze dosypać – pojawi się on też w Maroku i Tunezji.

W Tunezji, Maroku, Algierii i Hiszpanii spadł śnieg -2

Opady śniegu już teraz występują we wszystkich rejonach Algierii położonych powyżej 900 m n.p.m., szczególnie w części zachodniej, środkowej i środkowo-wschodniej.

Najpierw biało zrobiło się w prowincjach Tilimsan, An-Naama, Al-Bajad, Tijarat i Sa’ida. Warstwa śniegu miejscami osiągała 15 cm. Później zima opanowała także inne regiony. Lokalnie do środy białego puchu może być nawet 25 cm.

Do środy śnieżyce mają dotrzeć do wybrzeża Maroka i Tunezji. Śniegu ma dosypać także w Algierii. Porywy wiatru osiągają momentami prędkość 100 km/h.

W Tunezji, Maroku, Algierii i Hiszpanii spadł śnieg -4

Hiszpania

Śnieg sypnął także na hiszpańskiej wyspie Majorce oraz w Hiszpanii kontynentalnej. Biało zrobiło się na północy i w północno-zachodniej części kraju. Na obszarze Galicji, a także w prowincjach Navarra i Burgos wciąż pada śnieg i utrzymują się ujemne temperatury. Do tego wiatr wieje z prędkością 100 km/h.

W Tunezji, Maroku, Algierii i Hiszpanii spadł śnieg -1 W Tunezji, Maroku, Algierii i Hiszpanii spadł śnieg -5 W Tunezji, Maroku, Algierii i Hiszpanii spadł śnieg -3

Źródło: lematindz.net, actualite.lachainemeteo.com, tvnmeteo
0 0 vote
Article Rating