Mężczyzna rzucił się z nożem na ratownika medycznego w szpitalu w Warszawie. Napastnik został obezwładniony i zatrzymany.

Zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło we wtorek 18 lutego około południa – do szpitala praskiego został przywieziony bezdomny 45-letni Piotr B., z kilkoma ranami ciętymi. Podczas udzielania mu pomocy, mężczyzna zaatakował zajmującego się nim ratownika – z użyciem noża. Piotr B. miał jednak pecha, bowiem ratownikiem okazał się antyterrorysta wykonujący dodatkową pracę w szpitalu.

Funkcjonariusz stołecznej policji – należący do Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego – bez trudu obezwładnił mężczyznę, odebrał mu nóż i przekazał wezwanemu do szpitala patrolowi.

45-latek w momencie ataku miał we krwi 2,7 promila alkoholu. Będzie odpowiadał za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego – ratownika, nie policjanta. Grozi mu od roku do 10 lat więzienia.

 

Zbliżają się silne oddziaływania magnetyczne planet, rozpoczną się 18 lutego, a zakończą 28 lutego, uważajcie szczególnie 20 i 24 lutego

 

Źródło: rmf24
0 0 votes
Article Rating