W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać dwie osoby, skaczące ze spadochronami z 20. piętra bloku na warszawskich Bielanach. Sprawą zainteresowała się policja i już zapowiedziała przekazanie materiałów do prokuratury.

Nagranie skoków z wieżowca przy ul. Gwiaździstej w Warszawie został zamieszczony w serwisie Youtube 17 kwietnia.

Film trwa zaledwie 15 sekund. Widać na nim, jak dwie osoby wyskakują z 20. piętra wieżowca ze spadochronami.

Sprawą zajęła się policja. Prowadzimy w sprawie skoków na spadochronie z budynku przy ul. Gwiaździstej czynności sprawdzające. Wszystkie informacje i materiały w najbliższym czasie przekażemy do prokuratury – poinformowała asp. Kamila Szulc.

Skoki spadochronowe to sport ekstremalny, który niesie za sobą pewne ryzyko. Aby je minimalizować, profesjonalni, doświadczeni i potrafiący przewidywać skutki swojego działania skoczkowie starają się zawsze ograniczać ewentualne zagrożenie, nie tylko swojego bezpieczeństwa, ale także dla innych osób, dlatego skaczą w miejscach, gdzie nie zagrażają innym ludziom – dodała.

Wyjaśniła, że centra miast, osiedla i mocno zaludnione tereny do takich miejsc nie należą. W tej sytuacji zawsze należy mieć na uwadze spowodowanie zagrożenia dla innych ludzi. Lekceważąc to świadomie narażamy postronne osoby na niebezpieczeństwo – zaznaczyła policjantka.

 

 

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating