We Francji piątek minął pod znakiem ciepła i słońca. Ludzie wyszli na plażę cieszyć się wspaniałym dniem. Nadchodzący weekend zapowiada się podobnie. Synoptycy w całym kraju prognozują wymarzoną pogodę.

Francja - Wzrost temperatury

Piękna aura w piątek we Francji zachęcała do wyjścia z domu. Ludzie w miejscowości turystycznej Golfe-Juan w południowo-wschodniej części kraju odpoczywali na plaży pływając, łowiąc ryby i ciesząc się słońcem. Temperatura powietrza wyniosła 22 st. C. W sobotę odbędą się w tej miejscowości także regaty.

– Planujemy wybrać się na wycieczkę w sobotę, żeby nacieszyć się ostatnimi chwilami ze słońcem – powiedział jeden z plażowiczów.

Nawet 26 st. C

Tymczasem w miejscowości Capbreton w południowo-zachodniej części Hiszpanii słupki rtęci w piątek wskazały nawet 26 st. C. Tak dobrą pogodę nie sposób było wykorzystać w inny sposób, jak cieszyć się nią na plaży.

– Nasze dzieci surfują właśnie. My spacerujemy i robimy zdjęcia. Cieszymy się naszymi wakacjami – powiedzieli turyści spotkani na plaży.

 

Kąpiel w morzu

Niektórzy skorzystali jeszcze ze sprzyjającej pogody i wskoczyli do wody na krótką kąpiel.

– Woda nie jest bardzo zimna. Mogę w niej wytrzymać około 10 minut – powiedział jeden z kąpiących się.

 

Dobre prognozy

Piękna słoneczna pogoda z temperaturą dochodzącą do 23 st. C zapanuje także w sobotę i niedzielę. Tak ciepło będzie w południowo-zachodniej Francji. W pozostałych regionach temperatura będzie niewiele niższa od 20 stopni Celsjusza. Poza tym na niebie słońca nie zabraknie.

0 0 votes
Article Rating