Z prognoz Amerykanów wynika, że jesień w całej Europie upłynie pod znakiem wyższych niż zazwyczaj temperatur. Jednak już w okolicach listopada niektóre kraje – w tym Polska – mogą spodziewać się opadów śniegu.

Najnowsze prognozy meteorologów z amerykańskiego serwisu AccuWeather mówią o tym, że jesień przyniesie znaczące zmiany warunków pogodowych w niemal wszystkich regionach Europy.

We wrześniu sucha pogoda zapanuje we Francji, Niemczech i Polsce: w wielu regionach będzie nawet bardziej słonecznie niż w środku lata. Temperatury także będą wyższe niż zazwyczaj we wrześniu.

– Suche okresy nie utrzymają się przez cały sezon, gdyż już w październiku powróci kilka tygodni nieco bardziej deszczowej aury, zwłaszcza we wschodniej Francji, w Niemczech i zachodniej Polsce – podał meteorolog Tyler Roys.

Po mokrym październiku przyjdzie listopad, podczas którego deszczu będzie nieznacznie mniej niż zazwyczaj w tym miesiącu. Polarne powietrze przyniesie kilka chłodniejszych dni, które nawiedzą wschodnie Niemcy i Polskę. Pod koniec listopada może nawet spaść śnieg.

Trudna jesień dla Anglików

We wrześniu termometry wskażą nawet do 24 stopni Celsjusza w południowej Anglii.- Znacznie wzrośnie ryzyko nawałnic na przełomie października i listopada – stwierdził Roys. – Północ Irlandii i Szkocja będą szczególnie zagrożone – ostrzegł.

Co więcej, w Wielkiej Brytanii wystąpi również wysokie prawdopodobieństwo powodzi, a mieszkańców czeka sezon pełen ostrzeżeń pogodowych.

 

W Hiszpanii skwar, na Ukrainie zamieć

Półwysep Iberyjski wciąż będzie zmagał się z upałami. Grecy i mieszkańcy południowych Włoch również nie odpoczną od gorąca, a wysokim temperaturom będzie towarzyszył niemal całkowity brak opadów.

Ciepła jesień czeka też Ukrainę i kraje nadbałtyckie, ale już w listopadzie nastąpi znaczna zmiana: chłodne masy powietrza napłyną na południe, przechodząc przez terytoria nadbałtyckie, Ukrainę i Białoruś, gdzie pod koniec jesieni najpewniej spadnie śnieg.

0 0 votes
Article Rating