Troje dorosłych i czworo dzieci, w tym noworodek, zostało poszkodowanych w wyniku uderzenia pioruna w Węglińcu (Dolnośląskie). Na miejscu pracują policja, straż pożarna oraz zespoły ratownictwa medycznego. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło po godzinie 17-tej w niedzielę, 29 sierpnia.

– Siedem osób przebywających w parku zostało porażonych piorunem. Na miejscu pracuje policja, cztery zespoły ratownictwa medycznego i cztery zespoły straży pożarnej. Nasze działania są wspomagające – przekazała oficer dyżurna z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

 

Poszkodowane dzieci, w tym noworodek

Oficer dyżurna zaznaczyła, że wśród porażonych piorunem są dzieci. – Wśród tych osób były trzy osoby dorosłe, troje dzieci i noworodek – powiedziała.

Jak przekazała, nie ma ofiar śmiertelnych. Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że wszystkie osoby są przytomne i zostaną przetransportowane do szpitala na badania.

 

Schronili się pod drzewem

– Te osoby schroniły się pod drzewem, albo w pobliżu. Wśród poszkodowanych są trzy osoby dorosłe i czworo dzieci – przekazał młodszy aspirant Przemysław Ratajczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

 

 

Źródło: tvn24

 

0 0 votes
Article Rating