Najprawdopodobniej wybuch gazu doprowadził do zniszczenia kilku kondygnacji budynku w stolicy Austrii, Wiedniu – poinformowała miejscowa policja cytowana przez agencję Reutera.

„W okolicy ulic Pressgasse i Schaeffergase tuż po godzinie 16.30 doszło do eksplozji (przypuszczalnie wybuch gazu)” – czytamy na Twitterze wiedeńskiej policji.

Wybuch pozostawił wielką dziurę w fasadzie, niszcząc trzy najwyższe piętra budynku oraz – jak piszą austriackie media przytaczające sugestię policji – prawdopodobnie uszkadzając też sąsiadujący obiekt.

„Przypuszcza się, że doszło do eksplozji gazu”

Do zdarzenia doszło w czwartym dystrykcie miasta – Wieden – graniczącym ze ścisłym centrum austriackiej stolicy.

W komunikacie straży pożarnej czytamy, że „przyczyna (wybuchu – red.) nie jest jeszcze znana, ale przypuszcza się, że doszło do eksplozji gazu”. Mieszkańcy obu budynków zostali objęci ewakuacją.

Z informacji straży pożarnej wynika także, że cztery osoby zostały ciężko ranne, a sześć innych – lżej. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Po godzinie 18 policja podała na Twitterze: „Liczba poważnie rannych zmniejszyła się do dwóch osób. Dziesięć osób zostało lekko rannych”.

Serwis internetowy publicznego nadawcy OeRF informuje, że wybuch był odczuwalny w promieniu kilkuset metrów.

 

 

 

Źródło: tvn24, PAP, Reuters, orf.at,
0 0 votes
Article Rating