Podobne do wodorostów morskie stworzenie odnaleźli na plaży w południowej części Wietnamu spacerowicze. Tajemniczy gatunek został wyrzucony na brzeg przez fale. Lokalny przewodnik zabrał znalezisko do domu, a później wrzucił z powrotem do morza. Zdążył jednak nagrać film, który szybko zaczął krążyć w internecie. Widać na nim, jak stwór porusza setkami macek w różnych kierunkach.

Stworzenie zostało odnalezione na plaży w prowincji Kiên Giang w południowym Wietnamie. Lokalny przewodnik zabrał je do domu i umieścił na zielonym stoliku.

Na filmie, który zamieścił w sieci, widać jak macki tajemniczego stwora wiją się w różnych kierunkach. Nie wiem, czy to zwierzę, czy roślina, czy coś zupełnie innego – mówił Du Nam Du. Macki wychodzą ze znajdującego się w samym środku korpusu w kształcie gwiazdy.

Ostatecznie znalezisko trafiło z powrotem do morza, a mieszkańcy okolicy wciąż zastawiają się, czym to tak naprawdę było. To potwór, pewnego dnia wróci i będzie 10 razy większy – twierdzi jeden z nich.

Eksperci twierdzą, że to mogą być wodorosty reagujące na ruchy powietrza.

 

 

Źródło: rmf24, Reuters, http://www.newscabal.co.uk/mysterious-sea-creature-with-dozens-of-creepy-squirming-tentacles-washes-up-on-vietnamese-beach-baffling-locals/
0 0 vote
Article Rating