Helikopter rozbił się o dach budynku na osiedlu domów w Williamsburgu w amerykańskim stanie Wirginia. Wypadku nie przeżył pilot maszyny.

Do wypadku doszło w Williamsburgu w stanie Wirginia w niedzielę około godziny 17 czasu lokalnego (godz. 23 czasu polskiego).

Maszyna typu Robinson R44 rozbiła się o dach budynku i spadła na domy mieszkalne, po czym zapłonęła. Na pokładzie znajdowała się jedna osoba – pilot, który nie przeżył wypadku.

 

„W całym swoim życiu nie słyszałem takiego dźwięku”

Brook Sweeney, mieszkająca naprzeciwko zniszczonych domów powiedziała gazecie „Daily Press”, że „w momencie uderzenia, zatrząsł się cały dom”. – Usłyszałam tylko dźwięk uderzenia, potem cały dom ogarnął ogień – powiedziała Sweeney.

Kolejny świadek, Donald Johnson, powiedział gazecie, że w chwili katastrofy znajdował się tuż obok miejsca zdarzenia. – Byłem na dole u siebie w domu, kiedy helikopter uderzył. W całym swoim życiu nie słyszałem takiego dźwięku. Wyszedłem z domu, spojrzałem na miejsce wypadku. Bałem się, że nastąpi wybuch – mówi Johnson.

Jak poinformował reporter stacji CBS 6 News Jake Burns, osobami, których domy zostały uszkodzone, zaopiekowali się sąsiedzi. Wypadek potwierdziła amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa.

Przyczyny wypadku jak dotąd nie są znane.

 

 

 

Źródło: tvn24, https://www.w3livenews.com/News/ReadArticle
0 0 votes
Article Rating