Żołnierze zestrzelili niedźwiedzicę, która wraz z młodym osobnikiem wspięła się na zacumowaną w porcie w Kamczatce rosyjską atomową łódź podwodną. Zdaniem rzecznika jednostki, zwierzę zachowywało się agresywnie.

Do incydentu doszło w porcie wojskowym w Wiluczinsku w Kamczatce. Film z tej sytuacji opublikował lokalny serwis kamchatinfo.com. Widać na nim, jak niedźwiedzica kamczacka wraz z młodym podpływają do łodzi podwodnej i się na nią wspinają.

Szybko zareagowali rosyjscy żołnierze, którzy natychmiast otworzyli ogień. Widać jak jedno ze zwierząt bezwładnie spada do wody.

Nie było innego wyboru – mówi głos zza kamery. Jeśli je przegonisz, to one pójdą do wsi. Tak się walczy z niedźwiedziami na Kamczatce – dodaje.

„Niedźwiedzie weszły na molo i na pokład jednej z atomowych łodzi podwodnej. Zwierzęta uznano za zagrożenie dla ludzi, w wyniku czego doświadczony żołnierz zastrzelił je. Użył specjalnej broni myśliwskiej” – podaje rosyjska armia w oficjalnym komunikacie.

Niedźwiedzie kamczackie to lokalny podgatunek niedźwiedzi brunatnych. W Kraju Kamczackim żyje ich od 10 do 14 tysięcy. Tylko w 2020 roku zabito tam około 50 niedźwiedzi.

 

 

Źródło: PAP, https://inforesist.org/na-kamchatke-rasstrelyali-medvediczu-i-medvezhonka-kotorye-zabralis-na-podvodnuyu-lodku/
0 0 votes
Article Rating