Firma Mymanu specjalizuje się w produkcji przenośnego sprzętu audio. W tej chwili kończy pracę nad słuchawką, która będzie pełniła rolę osobistego tłumacza, działającego również offline.

Mymanu Click, który w sprzedaży ma się znaleźć już latem, jest bezprzewodowym zestawem słuchawkowym, wyposażonym w interfejs Bluetooth, który w czasie rzeczywistym rozpozna i przetłumaczy słowa w 37 językach, m.in. po francusku, hiszpańsku, japońsku i angielsku. Co ciekawe w gronie tym znajdzie się również język polski.

Zasada działania urządzenia jest prosta. Po włączeniu słuchawek należy je połączyć z telefonem. Słuchawki w trakcie rozmowy automatycznie rozpoznają język i dostarczą tłumaczenie z opóźnieniem, mającym sięgać maksymalnie jednego, dwóch zdań. Clicki można zamawiać w przedsprzedaży bezpośrednio na stronie Mymanu. Sprzęt odczyta również głosowo powiadomienia, wyświetlane w smartfonie.

Mymanu Click ma współpracować z urządzeniami, działającymi z Androidem i iOS-em. Słuchawek tłumaczących będzie można używać także jako standardowego sprzętu audio. Mobilna aplikacja obsłuży Spotify i Apple Music w ramach jednego, wspólnego interfejsu. Wrażliwa na dotyk powierzchnia Clicków służy do włączania różnych funkcji, a także umożliwi wywołanie Asystenta Google lub Siri Apple. Ile za ten sprzęt? W przedsprzedaży można go zamówić za kwotę 219 funtów szterlingów, czyli ok. 1050 zł.

Źródło: chip
0 0 votes
Article Rating