Fala niepogody, przetaczająca się przez Włochy, wywołała powodzie i podtopienia w Piemoncie na północy i w Kampanii na południu. Koło Neapolu zginął mężczyzna, na jego samochód w czasie burzy runęło drzewo.

Sytuację w rejonie Neapolu określa się jako krytyczną. Po nawałnicach, jakie tam przechodzą od soboty, z brzegów wystąpiły liczne strumienie. Pod wodą znalazły się osady: Saviano, Piazzola di Nola i Volla.

Pogarszają się także warunki w Piemoncie, zwłaszcza w okolicach Turynu i miastach: Alessandria, Ovada i Novi Ligure. Kilka osad w piemonckich dolinach jest odciętych od świata. W całej prowincji Turyn ewakuowano setki osób. W związku z utrzymującym się kryzysem lokalne władze podjęły decyzję o zamknięciu w poniedziałek szkół w wielu miejscowościach.

Dwa dni po katastrofalnej powodzi w Genui w Ligurii, gdzie w piątek zginęło 6 osób, trwa usuwanie olbrzymich szkód, wyrządzonych przez strumienie, które zalały miasto. W całej Ligurii wzrósł poziom wody w rzekach i potokach.

Meteorolodzy ostrzegają przed kolejnymi nawałnicami i burzami, nazywanymi „bombami wodnymi”, które mogą nawiedzić także inne rejony Włoch.

 

Źródło: wiadomosci.wp.pl
0 0 votes
Article Rating