Konsekwencją fali brzydkiej pogody są nawałnice na wschodzie Sycylii. Liczne wiadomości i filmy z podtopionymi ulicami docierają od zaniepokojonych mieszkańców miast, na które od północy (z wtorku na środę) spadło już 100 l/mkw., a miejscami nawet 120 l/mkw.

Włochy - Nawałnice na Sycylii, samochody pływały w miastach -2

Gwałtowna pogoda dotyka głównie mieszkańców Sycylii i Kalabrii. Szczególnie narażone są okolicy miast Taormina i Giardini Naxos w prowincji Messina. Burzom towarzyszą intensywne opady.

Włochy - Nawałnice na Sycylii, samochody pływały w miastach -3

Samochody płyną przez miasto

Intensywna burza pojawiła się o zmroku (8 września) w Giardini Nexos, przekształcając ulice w rwące rzeki, które unosiły wszystko, co spotkały na swojej drodze, w tym także wiele samochodów.

Podobna sytuacja wystąpiła w Taorminie. Ze względu na górzystą okolicę, odnotowano tam wiele przypadków osuwisk ziemi.

Wydano ostrzeżenia

Silne burze nawiedzają także południowe regiony w okolicy miast Trapani, Agrigento i Ragusa, gdzie opady dochodzą do 80 l/mkw. Według synoptyków to dopiero początek złej pogody. Przewiduje się, że w ciągu najbliższych godzin gwałtowne burze przejdą przez całą wyspę z wyjątkową intensywnością we wschodnich regionach.

Przez kilka najbliższych godzin będzie obowiązywać najwyższy stopień ostrzeżenia na terenie włoskiej Sycylii i Kalabrii.

Włochy - Nawałnice na Sycylii, samochody pływały w miastach -1 Włochy - Nawałnice na Sycylii, samochody pływały w miastach -4

0 0 votes
Article Rating