W okolicach Rzymu pierwszego dnia września przeszła potężna nawałnica. Mieszkańcy zmagali się z ulewnym deszczem i silnymi porywami wiatru. Utworzyła się też trąba powietrzna. Po przejściu żywiołu krajobraz zmienił się nie do poznania. Oberwane konary drzew zniszczyły samochody, a silny wiatr uszkodził zabytki.

Włochy - Nawałnice przeszły w okolicach Rzymu

Mimo, że mamy już wrzesień i od poniedziałku we Włoszech trwa meteorologiczna jesień, na niebie nadal mogą tworzyć się groźne zjawiska pogodowe. Właśnie pierwszego września w okolicach Rzymu (na terenie Włoskiej prowincji Lacjum) przeszła silna burza. Żywioł spowodował wiele strat materialnych. Cztery osoby zostały ranne.

Meteorolodzy śledzili warunki pogodowe we Włoszech i ostrzegli mieszkańców przed nadchodzącym zagrożeniem.

Niszczycielski wiatr

Niszczące porywy wiatru zmiotły stragany na targowiskach i pozrywała gałęzie z drzew. Konary zniszczyły stojące na poboczu samochody w dzielnicy Tiburtina i Nomentana, gdzie cztery osoby zostały ranne. Wśród nich kobieta w ciąży, która przed nawałnicą schowała się w aucie.Pogotowie zabrało rannych do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Silny wiatr oberwał nawet gzyms w Bazylice św. Sylwestra.

Trąba wodna na Morzu

W portowym mieście Civitavecchia (70 km od Rzymu) uformowało się nawet tornado. To ekstremalne zjawisko zachęciło turystów do kupienia rejsu statkiem Costa Serena, by móc z mniejszej odległości przyjrzeć się temu niecodziennemu zjawisku. Ze względu na złą pogodę statek zacumował jednak w porcie. 

Rzym stanął

Strażacy mieli pełne ręce roboty przy usuwaniu szkód wyrządzonych przez żywioł. Oprócz zatarasowanych ulic, mieszkańcy nie mogli wykorzystać także podziemnego środka transportu. Zła pogoda uszkodziła miejską sieć elektryczną i unieruchomiła jedną linię metra. Ruch został zatrzymany na godzinę.

 

„Passa złej pogody” we Włoszech

Włochy, jak przystało na kraj turystyczny, był często nawiedzany tegorocznego lata. Tym razem do Rzymu i jego okolic głównie wędrowały trąby powietrze i silne burze. W drugiej połowie sierpnia również na Morzu Śródziemnym Włosi mogli podziwiać trąby wodne.

0 0 vote
Article Rating