Po ulewnych deszczach, jakie nawiedziły włoskie prowincje, liczba ofiar wzrosła do pięciu. Powodzie zagrażają także chorwackim miastom.

Włochy - Niż Steffan wywołał potężne ulewy, pięć osób nie żyje

Niż Steffan, którego centrum znajduje się nad Włochami, wywołał potężne ulewy. Ich konsekwencje to niebezpieczne fale powodziowe i osuwiska.

Śmiertelne wypadki

Do czterech osób, które zmarły w środę, w czwartek dołączył 70-letni mężczyzna, mieszkający w prowincji Benewent. Miał chore serce. Zmarł podczas próby oczyszczania posesji z zanieczyszczeń po powodzi.

W tym samym regionie zmarła również 70-letnia kobieta, podczas gdy woda wdarła się do jej mieszkania w mieście Pago Veiano.

Fala powodziowa spowodowała zarwanie drogi w pobliżu miasta Paliano. Do powstałej dziury wjechał kierujący samochodem 40-letni mężczyzna. Zginął na miejscu. Dwie pozostałe podróżujące z nim osobyudało się uratować.

W mieście Civitella Roveto śmierć poniosła 51-letnia kobieta, której dom częściowo zawalił się pod naporem osuwającej się ziemi.

Ciało 67-letniego człowieka znaleziono natomiast w jego własnej, zalanej wodą piwnicy w mieście Tagliacozzo w tej samej prowincji.

Włochy - Niż Steffan wywołał potężne ulewy, pięć osób nie żyje -2

Podtopiona starówka w Dubrowniku

Deszczowo robiło się także w ciągu nocy ze środy na czwartek w Chorwacji. W rejonie Vodice osiągnięte zostały rekordowe wartości opadów dla października – 130 l/mkw.

Woda zalała ulice Vodic, Sibenika i Dubrownika. Połączona z kontynentem mostem wyspa Murter została odcięta przez powódź. Woda dosięgnęła miejskiej biblioteki w Sibeniku, a także wielu innych budynków w mieście. Podtopiona została także uwielbiana przez turystów starówka w Dubrowniku.

 Włochy - Niż Steffan wywołał potężne ulewy, pięć osób nie żyje -3
0 0 votes
Article Rating