W sobotę we Włoszech uaktywniły się komórki burzowe. Na Neapol i okoliczne miejscowości spadły lodowe kule. Kilka osób i zwierząt zostało rannych.

Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -18

Jak informują lokalne media w sobotę 5 września przez Neapol i okoliczne miasta przeszła potężna burza. W trakcie jej trwania silnie wiało. Spadł również grad (ok. 5 cm).

W obliczu zbliżającej się znad Morza Śródziemnego burzy, lokalne władze niemal od razu wydały ostrzeżenia przed możliwością wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych.

Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -21

Grad wielkości piłek bejsbolowych

Najgorsza sytuacja była m.in. w pobliżu Pozzuoli we Włoszech. Tam kilka osób i zwierząt zostało rannych. Lodowe kule wielkości piłek bejsbolowych spadały z taką siłą, że wybijały okna w domach i samochodach mieszkańców, wywołując panikę. Zniszczyły również rozległe pola uprawne.

Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -20

Ogromna siła

– Grad miejscami spadł z prędkością 120 km/h. Nic więc dziwnego, że możemy zobaczyć ogrom zniszczeń, rozbite szyby i uszkodzenia konstrukcyjne – mówił meteorolog z weather. com Jonathan Erdman.

Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -3
Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -22 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -19 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -17 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -16 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -15 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -14 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -13 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -12 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -11 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -10 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -9 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -8 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -7 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -6 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -5 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -4 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -2 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -1
0 0 votes
Article Rating