Powodzie, które są konsekwencją ulewnych deszczy, nawiedziły regiony położone w centralnej części Włoch. Wiatr zrywał dachy, woda zalewała domy, a nurkowie pomagali uwolnić ludzi, którzy utknęli w samochodach.

Od wtorku 9 lutego włoska prowincja Avellino zmaga się z ulewnymi deszczami, które doprowadziły do powodzi w gminach Forino, Cervinara i Olevano. W miejscowości Celzi trzy rodziny zostały ewakuowane ze swoich domów przy gumowych pontonów i specjalnych pojazdów.

W miejscowości Monteforte Irpino silne podmuchy wiatru zerwały blaszany dach centrum handlowego. Strażacy usuwali niebezpieczne elementy i zabezpieczali teren.

Nurkowie z Sassari interweniowali w środę po południu w Ozieri, aby uratować trzy osoby, które utknęły w swoich samochodach podczas przeprawy przez potok.

Osunęła się ziemia

W czwartek późnym rankiem włoscy strażacy interweniowali na połączeniu autostradowym Avellino-Salerno w związku z osuwiskiem, które zeszło na oba pasy ruchu, między Serino a Atripalda. Żaden samochód nie ucierpiał, ale ekipy pracowały nad przywróceniem przejezdności dróg.

 

Źródło: ENEX
0 0 votes
Article Rating