Silne trzęsienie ziemi nawiedziło nad ranem północne Włochy. Wstrząsy miały siłę 6,0 stopnia w skali Richtera i były odczuwalne nawet w Wenecji.

Epicentrum znajdowało się w prowincji Emilia, w okolicy miast San Felice i Sant’Agostino, 35 kilometrów na północ od Bolonii. Wstrząsy, do których doszło na głebokości 10 km, trwały około 20 sekund. Silne wstrząsy odczuwalne były w odległej o 69 kilometrów Parmie i oddalonej o 71 km Weronie, a nawet w znacznie dalej położonej Wenecji.

 

W Padwie i Bolonii ludzie w panice wybiegli na ulicę i nie chcą wracać do domów. W okolicach Ferrary doszło do zniszczenia budynków mieszkalnych, kilku fabryk i kościelnych dzwonnic. Włoskie media podają, że w zawalonych budynkach fabrycznych zginęły cztery osoby. Dwie osoby zginęły w miejscowości Sant’Agostino, gdzie zawalił się zakład ceramiczny, a jedna w Ponte Rodoni di Bondeno; runął tam magazyn małej firmy. Znaczne zniszczenia są w rejonie Modeny.

Trzy lata temu trzęsienie ziemi o sile 6,3 stopnia w skali Richtera spowodowało w mieście L’Aquila w środkowych Włoszech śmierć blisko 300 osób.

 

Źródło: euronews.com, BBC, tvnmeteo.pl
0 0 votes
Article Rating