We Włoszech w 2017 roku odnotowano wyjątkowo dużo doniesień o przelatujących UFO. Najwięcej, bo cały rój latających spodków, dostrzeżono ponoć podczas koncertu Ennio Morricone.

W minionym roku ze wszystkich regionów Włoch napłynęły liczne sygnały o niezidentyfikowanych obiektach latających – podał Śródziemnomorski Ośrodek Ufologiczny. Najwięcej osób twierdzi, że widziało UFO w Ligurii na północy kraju.

W grudniu w Stanach odtajniono nagranie z 2004 roku, na którym widać tajemniczy obiekt poruszający się szybciej niż myśliwiec. W tym samym czasie, niemal jednocześnie, pojawiły się obszerne teksty w portalach „New York Times” oraz „Politico”, ujawniające fakt istnienia dotychczas szerzej nieznanego programu Pentagonu poświęconego badaniu doniesień na temat UFO, czyli „Niezidentyfikowanych Obiektów Latających”. Wydano nań 22 miliony dolarów w latach 2007-2012. Pentagon potwierdził istnienie programu.

 

Latające spodki, kule i szwadrony

– Na włoskim niebie dostrzeżono w 2017 roku wyjątkowo dużo różnego rodzaju obiektów – powiedział agencji Ansa prezes stowarzyszenia miłośników rozwiązywania zagadek UFO Angelo Carannante. Przyznał, że jego ośrodek dysponuje bogatym zbiorem zdjęć i nagrań filmowych nadesłanych przez osoby przekonane o tym, że widziały dziwne obiekty latające.

Każda taka fotografia i film są poddane szczegółowym analizom przez specjalistów z centrum.

– Obrazy są zaskakujące i wymowne – podkreślił Carannante. Jak wyjaśnił, można na nich zobaczyć „latające spodki, kule, szwadrony, obiekty świetlne i w różnych kolorach, stojące w miejscu i poruszające się z bardzo dużą prędkością na małej i dużej wysokości, małe i ogromne”.

 

Koncert nie z tej Ziemi

– Niektóre z nich – zapewnił prezes centrum ufologów – zostały dostrzeżone przez wiele osób, w tym także cudzoziemców. Są zdjęcia wyróżniające się tym, że są wyjątkowo wyraźne – dodał.

Niektórzy twierdzą nawet, że widzieli całą „flotyllę” UFO podczas koncertu Ennio Morricone latem w Rzymie. Poza tym zdjęcia tajemniczych punktów na niebie zrobiono w rejonie Savony, Brescii, Triestu, Florencji, Neapolu i Cassino.

Najbardziej zaskakujące i tajemnicze fotografie Śródziemnomorski Ośrodek Ufologiczny (CUFOM) opublikował na swojej stronie internetowej.

 

 

 

 

Źródło: PAP, TVN24, źródło głównego zdjęcia: Facebook/CUFOM
0 0 vote
Article Rating