W sobotę we włoskich Alpach na grupę ludzi zeszła lawina śnieżna. Akcja ratunkowa zakończyła się jeszcze tego samego dnia. Potwierdzono, że w wyniku zdarzenia nie żyje sześć osób.

Włochy - Sześć ofiar śmiertelnych lawiny w Alpach

W Alpach we Włoszech w sobotę około południa zeszła lawina śnieżna, która uwięziła grupę ludzi. Akcja ratunkowa trwała do późnych godzin wieczornych. Ratownicy potwierdzili, że w wyniku wydarzenia zginęło sześć osób. Jedną z ofiar jest Australijczyk, pozostali to Włosi. Jedna osoba została ranna, a osiem uciekło przed żywiołem i nie doznalo żadnych obrażeń.

Ofiarami są alpiniści, oraz jeden narciarz jeżdżący poza wyznaczonymi trasami.

Włochy - Sześć ofiar śmiertelnych lawiny w Alpach -1

Wysłano trzy śmigłowce

Do tragedii doszło na wysokości ponad 3300 metrów n.p.m. w okolicach szczytu Monte Nevoso, nazywanego również Schneebiger Nock, przy granicy z Austrią. Znajduje się on w regionie Trydent-Górna Adyga, na północnym wschodzie Włoch. Na miejsce wypadku wysłano trzy śmigłowce, jednak akcję ratunkową komplikował fakt, że do tragedii doszło bardzo wysoko.

Według AFP ryzyko zejścia lawiny w sobotę nie było wyjątkowo duże. Obowiązywał drugi stopień zagrożenia w pięciostopniowej skali.

0 0 votes
Article Rating