Powodzi na północy Włoch ciąg dalszy. W niedzielę w związku z intensywnymi opadami poszkodowani zostali mieszkańcy Mediolanu. Ich miasto leży w miejscu, które sprzyja zalaniom.

Włochy - Zalane ulice Mediolanu 5

Służby zarządzania kryzysowego w niedzielę wydały ostrzeżenie przed powodzią dla rejonów leżących od miasta Genua (północno-zachodnia część Włoch) aż po Wenecję (północno-wschodnia część kraju). Władze zamknęły niektóre mosty, a także drogi. Poproszono mieszkańców, żeby w miarę możliwości nie opuszczali swoich domów.

 

 

Zalany Mediolan

Zniszczenia po niedzielnych ulewach są poważne. W Mediolanie zalało m.in. park Lambro, a także stację kolejową Garibaldi. Na ulicach w dzielnicy Niguarda woda spowodowała uszkodzenia nawierzchni. Asfalt popękał i zapadł się.

W całym mieście bez prądu zostało około 3000 rodzin. Miejskie służby robią wszystko, co w ich mocy, żeby przywrócić energię do domów. Ponadto trwają prace nad odprowadzaniem wody z zalanych terenów.

Poszkodowani mieszkańcy Mediolanu domagają się odszkodowań za wyrządzone przez żywioł szkody. Rząd póki co przeznaczył na ten cel dwa miliony euro.

 

Złe położenie europejskiej stolicy mody

Dlaczego Mediolan został tak mocno dotknięty powodzią? Władze tłumaczą, że miasto znajduje się w miejscu, do którego rzeką Pad spływa woda deszczowa, która spadła w całych północnych Włoszech. Ponadto powodzie w silnie zurbanizowanym mieście mogą spowodować większe szkody niż na pozostałych terenach.

 

Ciężka sytuacja Włoch

W wyniku ulewnych opadów deszczu na północy Włoch Włoszech w ostatnich dniach zginęły dwie osoby. Stało się to w Verese w Lombardii, gdzie zeszła lawina błotna. Lokalne media podają, że najgorsza sytuacja powodziowa panuje w Ligurii.

 Włochy - Zalane ulice Mediolanu 1 Włochy - Zalane ulice Mediolanu 7 Włochy - Zalane ulice Mediolanu 6 Włochy - Zalane ulice Mediolanu 4 Włochy - Zalane ulice Mediolanu 3 Włochy - Zalane ulice Mediolanu 2
0 0 votes
Article Rating