Eksplozja gazu w parterowym domu jednorodzinnym we Włodzimierzowie koło Piotrkowa Trybunalskiego w woj. łódzkim. Strażakom udało się wydobyć spod gruzów dwie osoby, z tego jedna nie żyje, a jedna nadal jest poszukiwana.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 15 listopada po godz. 14 w domu przy ul. Zdrowie we Włodzimierzowie w gminie Sulejów w powiecie piotrkowskim. Budynek zawalił się po wybuchu gazu.

Jak przekazał Polskiej Agencji Prasowej oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak, na miejsce zadysponowano dziesięć zastępów strażaków, grupę poszukiwawczo-ratowniczą oraz ciężki sprzęt.

Prawdopodobną przyczyną zawalenia się parterowego domu był wybuch butli z gazem. Jak nieoficjalnie ustalił reporter Mateusz Chłystun butli mogło być więcej ponieważ na posesji znajdował się punkt ich dystrybucji.

Wybuchła butla z gazem, co spowodowało zawalenie budynku. Wiemy, że w domu mieszkały trzy osoby, które są poszukiwane pod gruzami. Z jedną osobą jest kontakt, ma przygniecione nogi – poinformował około godz. 15 rzecznik.

Z ustaleń naszego reportera wynika natomiast, że ok. godz. 16 strażakom udało się wydobyć spod gruzów jedną osobę. Kobieta jest przytomna, doznała urazu nogi, po zakleszczeniu się w gruzach budynku. Ranną zajęli się już ratownicy z pogotowia. Obrażenia okazały się lekkie.

Strażacy przeczesują obecnie pozostałą część gruzowiska. Wiadomo, że pod zwałami znajduje się jeszcze jedna osoba, kobietę wydobyto niestety martwą. To starsze małżeństwo – rodzice uwolnionej kobiety. Ratownicy próbują do mężczyzny dotrzeć ręcznie odgruzowując pozostałości domu. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W pobliżu miejsca eksplozji słychać piły motorowe i odgłosy przerzucanego gruzu. By wesprzeć akcję, do Włodzimierzowa jadą strażacy z Poznania z psami ratowniczymi.

 

 

Źródło: PAP

 

 

0 0 votes
Article Rating