Na terenie jednostki wojskowej w Woroneżu w Rosji żołnierz służby poborowej zaatakował ludzi. Według wstępnych danych zginęły trzy osoby – podał niezależny portal Meduza. Według źródeł wojskowych zbiegł z bazy wojskowej. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 9 listopada około godziny 5:00 czasu lokalnego.

Jak podał niezależny portal Meduza, powołując się na lokalne media, do ataku doszło w okolicach lotniska na terenie bazy wojskowej w Woroneżu, w obwodzie woroneskim na zachodzie Rosji.

Żołnierz służby poborowej sił zbrojnych Rosji najpierw miał ze sobą siekierę, a potem zdołał przechwycić broń i otworzył ogień. Według wstępnych informacji przekazanych przez portal zginęły co najmniej trzy osoby.

Nie jest jasne, co stało się z napastnikiem. Według różnych źródeł miał on zbiec, w związku z czym rozpoczęły się jego poszukiwania.

Strzelanina na lotnisku Baltimore w Woroneżu i zabójstwo trzech osób mogły być wynikiem załamania nerwowego 20-letniego poborowego Antona Makarowa. Poinformowało o tym źródło w Zachodnim Okręgu Wojskowym w poniedziałek, 9 listopada.

Kanał Telegramu Baza poinformował, że Makarow studiował przez dwa lata na wydziale inżynierii radiowej Instytutu Woroneża Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a następnie poszedł do wojska. Według jego nauczycieli i innych uczniów Anton był porywczy i niezdyscyplinowany.

Dodatkowi strażnicy zostali umieszczeni pod budynkiem uniwersytetu policyjnego w obawie przed możliwym przybyciem Makarowa.

Średniej siły oddziaływania magnetyczne wystąpią między 5-14 listopada ze szczytami 6-7, 10-11 i 13 listopada

 

ŹródłoPAP, Meduza, https://riavrn.ru/news/nervnym-sryvom-obuyasnili-strelbu-na-voronezhskom-aerodrome-baltimor/
0 0 votes
Article Rating