W Wuhan ruszyła budowa specjalnego szpitala dla osób zakażonych koronawirusem. Ma być gotowy w ciągu kilku dni. Miasto, które jest epicentrum koronawirusa, wciąż pozostaje w izolacji. Niemal nie funkcjonuje w nim transport publiczny, loty zostały zawieszone, a placówki medyczne są przepełnione.

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, w Wuhan, w dystrykcie Caidian na zachodnich przedmieściach miasta, ruszyła budowa specjalnego szpitala na 1000 łóżek. Leczone mają być w nim zakażone osoby. Ma zostać oddany do użytku 3 lutego lub wcześniej.

W czwartek wieczorem na plac budowy przybyło 35 koparek i 10 spycharek. Szpital ma zostać oddany do użytku 3 lutego, a jego planowana powierzchnia to 25 tysięcy metrów kwadratowych.

– Konstrukcja tego projektu ma rozwiązać problem brakujących zasobów medycznych. Będą to budynki prefabrykowane, więc nie tylko będą budowane szybko, ale również ich cena będzie niska – napisano w artykule w „Changjiang Ribao”.

Szpital powstaje na wzór placówki medycznej wybudowanej w 2003 roku, kiedy Chiny zmagały się z epidemią SARS, zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej. W Pekinie wybudowano wówczas w ekspresowym tempie tymczasowe centrum medyczne Xiaotangshan.

Budowa zajęła niespełna tydzień, a konstrukcja opierała się na wykorzystaniu niewielkich, mobilnych domów, ustawionych w rzędach. Tym razem ma być podobnie.

Władze kraju obawiają się, że koronawirus (2019-nCoV), który spowodował dotąd śmierć 42 osób i wywołał ponad 1400 zakażeń, może zacząć rozprzestrzeniać się szybciej w związku z obchodami chińskiego Nowego Roku, który przypada na sobotę, 25 stycznia.

Setki milionów Chińczyków podróżują wtedy do swoich rodzin i za granicę podczas tygodniowych wakacji. Te rozpoczynają się w piątek.

Większość spośród ponad tysiąca przypadków zakażenia zarejestrowano w Chinach, jednak nowy koronawirus został wykryty już w 11 krajach.

Jak podaje agencja Reutera powołując się na przedstawicieli Wielkiej Brytanii, jest wysoce prawdopodobne, że tam również są przypadki zakażonych.

 

Źródło: CNN
0 0 votes
Article Rating