Uzbrojony w siekierę i nóż pasażer zaatakował podróżnych w pociągu w południowych Niemczech. Poszkodowanych zostało ok. 20 osób, trzy z nich znajdują się w ciężkim stanie. Napastnik został zastrzelony przez policję, według lokalnych władz był to 17-letni Afgańczyk.

Würzburg, Niemcy - 17-letni Afgańczyk zaatakował w pociągu podróżnych siekierą i nożem, około 20 rannych

 

Napastnik zaatakował w pociągu regionalnym w południowych Niemczech gdy ten przejeżdżał w pobliżu miasta Würzburg w Bawarii. Przy użyciu siekiery i noża zaatakował innych pasażerów, zadając im rany cięte i kłute.

Würzburg, Niemcy

Według niemieckich mediów trzy osoby zostały ciężko ranne, czwarta odniosła lżejsze obrażenia. Ponadto kilkanaście pozostałych osób znajdujących się w pociągu znajduje się w szoku i również wymagało pomocy medycznej.

Malteser Niemcy

Trwa akcja policji

Po ataku napastnik wysiadł na najbliższej stacji – Heidingsfeld. Tam natknął się na oddział specjalny policji biorący udział w innej akcji. Minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann powiedział telewizji ARD, że wówczas zaatakował on funkcjonariuszy i został zastrzelony.

Jak poinformował szef MSW, napastnik był 17-letnim Afgańczykiem, który miał w Niemczech status uchodźcy. Jak ustalono mieszkał w pobliskim Ochsenfurt. Linia kolejowa Würzburg-Heidingsfeld została zamknięta, na miejscu trwa akcja policji. Nie wiadomo, jaki mógł być motyw ataku.

Würzburg, Niemcy - 17-letni Afgańczyk zaatakował w pociągu podróżnych siekierą i nożem, około 20 rannych -2

 

Redakcja:

Pojawiły się informacje, jakoby IS przyznało się do ataku.

To jest zwykłe wprowadzanie w błąd.

To, że Afgańczyk ten miał w domu flagę IS, to tylko świadczy o fascynacji tą organizacją, ale nie przynależności.

IS przyznaje się do wszystkich ataków, nawet tych o których nie wie, żeby tylko ludzie bardziej się bali, a media szybko podłapują temat.

To zwykły kretyn zafascynowany państwem islamskim, któremu z jakichś powodów nie było dobrze w kraju pani Merkel.

Źródło: reuters, pap, Bayerischer Rundfunk, tvn24, Reuters
0 0 votes
Article Rating