Pociąg pasażerski z Malagi do Sewilli wykoleił się w Arahal niedaleko Sewilli w środę rano. Do zdarzenia doszło po ulewnych deszczach, które zalały tory. Jak podaje dziennik „El Pais”, rannych zostało 27 osób, w tym dwie ciężko.

Hiszpańska gazeta powołuje się na informacje przekazane przez służby ratownicze.

– Siedziałam na swoim miejscu, gdy nagle zauważyłam, że pociąg się wykoleił i znalazłam się na siedzeniu przede mną. Pasażer, który siedział koło mnie, wylądował na moim miejscu z nogą uwięzioną przez stolik – relacjonowała jedna z pasażerek w rozmowie z dziennikiem.

Do zdarzenia doszło kilka kilometrów od części trasy, która godzinę wcześniej otwarta została po zalaniu. W związku z wypadkiem rząd regionalny Andaluzji zwrócił się do krajowego przewoźnika Renfe z prośbą o wyjaśnienia.

Reuters poinformował, powołując się na andaluzyjskie służby ratownicze, że tylko w środę w rejonie Sewilli odnotowano 100 wypadków spowodowanych złymi warunkami atmosferycznymi, głównie na drogach.

Szwajcaria

Nikt nie został ranny w wypadku niemieckiego pociągu ekspresowego ICE (Intercity Express) w Bazylei. Skład wykoleił się na zwrotnicy, wyjeżdżając z dworca.

Pociąg jechał do Zurychu. Wykoleiły się trzy wagony ze środka składu. Uszkodzony został słup trakcyjny. Około 500 pasażerów opuściło pociąg, wychodząc przez skrajny wagon na peron.

Wypadek spowodował przerwanie dostaw prądu do dworca i znaczne opóźnienia w ruchu kolejowym.

 

Źródło: El Pais, Reuters, TVN24, RMF24, https://www.srf.ch/news/schweiz/nur-wenige-s-bahnen-fahren-ice-im-bahnhof-basel-sbb-entgleist
0 0 votes
Article Rating