– Jestem Ukrainką. Jestem na Majdanie, w centrum mojego miasta. Tysiące osób z całego kraju są na ulicach. Jest tylko jeden powód: chcemy być wolni od dyktatury i od polityków, którzy myślą tylko o sobie – mówi śliczna dziewczyna, która uczestniczy w protestach na Majdanie. Prosi również o przekazywanie wiadomości przyjaciołom oraz politykom, tak, aby każdy usłyszał wstrząsający apel. Za jej plecami widać płonącą ulicę i ludzi, którzy walczą o poprawę sytuacji w swoim kraju. Wideo to staje się coraz bardziej popularne w sieci.

Anonimowa, dzielna dziewczyna stworzyła to wideo, by sprawa Ukrainy została jeszcze bardziej zauważona. – Władza jest gotowa strzelać, bić i ranić niewinnych ludzi. Chciałabym, żebyśmy mogli żyć w wolnym kraju. Jesteśmy cywilizowanymi ludźmi, ale nasz rząd to barbarzyńcy – powiedziała bohaterka wideo, które jest przekazywane w mediach społecznościowych.

– Jutro możemy nie mieć telefonów, internetu, możemy być tutaj sami. Możliwe, że milicja będzie zabijać nas jedno po drugim, kiedy tylko się ściemni. Dlatego proszę was, pomóżcie nam – zaapelowała Ukrainka w emocjonujących słowach.

– Mamy wolność w głowach. Teraz chcemy zbudować ją w naszym kraju. Możesz nam pomóc, przekazując tą wiadomość swoim znajomym. Przekazujcie to wideo dalej. Mówcie o tym z waszymi rodzinami, przyjaciółmi, z waszym rządem. Pokażcie, że nas wspieracie – powiedziała na koniec materiału wideo.

Krwawe zamieszki na Ukrainie

Sytuacja na Ukrainie zaognia się. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz ma krew na rękach – napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Szwecji Carl Bildt, odnosząc się do krwawych zamieszek w Kijowie, do których doszło w ciągu ostatniej doby.

– Trzeba jasno powiedzieć: ostateczna odpowiedzialność za śmierć i przemoc spada na prezydenta Janukowycza. Ma on krew na rękach – brzmi wpis szefa szwedzkiej dyplomacji.

Rano ukraińskie ministerstwo zdrowia podało, że w trwających od wtorku starciach w Kijowie między antyrządowymi demonstrantami a siłami MSW śmierć poniosło 25 osób. Liczbę rannych szacuje się od kilkuset do 1000.

 

Źródło: wiadomosci.onet.pl
0 0 votes
Article Rating