We wtorek w nocy w prowincji Yunnan w południowo-zachodnich Chinach zatrzęsła się ziemia. Siła trzęsienia wynosiła 6,0 w skali Richtera. Jedna osoba zginęła, a ponad trzysta jest rannych. Tysiąc osób przebywa poza swoimi domami, cały czas występują wstrząsy wtórne.

Chiny - Trzęsienie ziemi o sile 6.0 w skali Richtera 2

Miasto Yongping w prowincji Jinggu, w którym mieszka 54 tys. osób znajdowało się jedynie w odległości pięciu kilometrów od epicentrum, ta górska miejscowość została najbardziej dotknięta przez trzęsienie ziemi.

 

Epicentrum na głębokości 10 km

Według USGS (Amerykańskiej Agencji Naukowo Badawczej) hipocentrum znajdowało się płytko pod powierzchnią ziemi, na głębokości 10 km. Po głównym trzęsieniu ziemi nastąpiło osiem wstrząsów wtórnych, a najsilniejszy był o sile 4,2 w skali Richtera.Silne wstrząsy odczuwalne były również w stolicy prowincji Kunming, która oddalona jest 220 km na północny wschód.

CHINA-QUAKE

W 1970 roku zginęło 15 tys. osób

Obszar ten jest często nawiedzany przesz silne trzęsienia ziemi, w sierpniu trzęsienie o sile 6,1 zabiło ponad 615 osób. Katastrofalne wstrząsy odnotowane były w 1970 roku. Podczas tego wydarzenia śmierć poniosło przynajmniej 15 tys. osób.

 Chiny - Trzęsienie ziemi o sile 6.0 w skali Richtera 3 Chiny - Trzęsienie ziemi o sile 6.0 w skali Richtera 4 Chiny - Trzęsienie ziemi o sile 6.0 w skali Richtera 5
0 0 votes
Article Rating