Już za tydzień, 25 października na wprost Ziemi znajdzie się ogromna dziura koronalna, która wywoła silną burzę geomagnetyczną.

Burza geomagnetyczna

Prędkość wiatru słonecznego z tak dużej dziury koronalnej może osiągnąć lub nawet przekroczyć 800 km/s

Burza geomagnetyczna rozpocznie się 23 października, a zakończy 31 października, szczyt osiągnie we wtorek 25 października.

Dziura koronalna wystąpi na biegunie północnym Słońca, a sięgać będzie aż pod równik słoneczny.

Osoby, które zapisały się do SOSms otrzymały już wcześniej informacje o dziurze koronalnej i burzy geomagnetycznej, która nas czeka.

Słońce z 17:10, UTC, 18.10.2016 r, 19.3nm (AIA193).

Słońce 18.10.2016 r, 17:10 UTC, AIA193 (19.3nm).

Więcej informacji można znaleźć na Forum.LosyZiemi.pl


2016.10.25 – Aktualizacja

Ogromna dziura koronalna znajduje się aktualnie na wprost Ziemi. Od dwóch dni w naszym kierunku emitowane są wysokoenergetyczne elektrony i wiatr słoneczny, który wkrótce wywoła jeszcze silniejszą burzę geomagnetyczną.

20161025_144030_1024_0193

Słońce 25.10.2016 r, 14:40 UTC, AIA193 (19.3nm).

Burza geomagnetyczna będzie trwała do końca października.

 

Burze geomagnetyczne

W trakcie burz geomagnetycznych występują zakłócenia w działaniu urządzeń wykorzystujących komunikację radiową, czyli telefony i smartfony, GSM, TV naziemna i satelitarna, lokalne WiFi, GPS, itp.
Zakłócenia i problemy występują  głównie w przypadku, gdy dane urządzenie nadawczo-odbiorcze jest na pograniczu zasięgu nadajnika.

W czasie burz geomagnetycznych dość często występuje u ludzi szum usznybóle głowy, bóle stawów, kręgosłupa i inne dolegliwości, o czym można poczytać na Forum.LosyZiemi.pl
Ludzie są poddenerwowani, inni agresywni, wzrasta wtedy ilość udarów mózgu, zawałów serca, wypadków drogowych, itd.
Bardzo często w czasie burz geomagnetycznych ujawniają się niezrównoważone osoby, które atakują i zabijają inne osoby, więc zachowajcie szczególną ostrożność w tych dniach.

W trakcie silnych burz geomagnetycznych, występują zazwyczaj drobne i płytkie wstrząsy sejsmiczne, a krótko po burzach geomagnetycznych silne trzęsienia ziemi.

Wszystko zależy od energii danej burzy i wielkości skoków, czyli gwałtownego narastania lub opadania mocy drgań magnetycznych w osi pionowej (Z).

W trakcie burz geomagnetycznych można obserwować podnoszenie się poziomu lawy w aktywnych wulkanach jakim jest np. wulkan Kilauea na Hawajach oraz silne erupcje piroklastyczne jakie występują np. w wulkanach Popocatépetl i Colima w Meksyku lub przy silniejszych i dłuższych burzach GM wulkan Etna we Włoszech.

Po burzach geomagnetycznych występuje zazwyczaj zmiana pogody poprzez gwałtowne przesuwanie się wiru polarnego.

Zjawisko to może być spowodowane zmianą oddziaływania jonosfery na warstwę atmosfery, co skutkuje zmianami ciśnień atmosferycznych. Po silnych burzach geomagnetycznych często tworzą się depresje ciśnieniowe na skutek zmniejszania się grubości jonosfery, co może prowadzić do załamania pogody i innych groźnych zjawisk.

To nic innego, jak „System naczyń połączonych”. Więcej informacji o tych zagadnieniach znajdziecie na naszym Forum.LosyZiemi.pl

Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.
Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170

Źródło: LosyZiemi.pl
0 0 votes
Article Rating