Przez ostatnie kilka lat mieliśmy na Forum grupę, która opisywała swoje spostrzeżenia w czasie występowania burz geomagnetycznych i jonosferycznych. Grupa w 2013 roku liczyła ponad 70 osób i istniała do 2016 roku.

Postanowiliśmy stworzyć nową grupę, która będzie liczyła maksymalnie 100 osób.

Burze geomagnetyczne i jonosferyczne, to ogólnie mówiąc drgania ziemskiego pola geomagnetycznego w trzech osiach.
W trakcie burz geomagnetycznych występują zakłócenia w działaniu urządzeń wykorzystujących komunikację radiową, czyli telefony i smartfony, GSM, TV naziemna i satelitarna, lokalne WiFi, GPS, itp.
Zakłócenia i problemy występują głównie w przypadku, gdy dane urządzenie nadawczo-odbiorcze jest na pograniczu zasięgu nadajnika.

W czasie burz jonosferycznych, które pojawiają się przed burzami geomagnetycznymi i trwają wraz z nimi, dość często występuje u ludzi szum uszny, bóle głowy, bóle stawów, kręgosłupa i inne dolegliwości.
Ludzie są poddenerwowani, inni agresywni, wzrasta wtedy ilość udarów mózgu, zawałów serca, wypadków drogowych, itd.
Bardzo często w czasie burz geomagnetycznych ujawniają się niezrównoważone osoby, które atakują i zabijają innych.

Burza jonosferyczna spowodowana jest wysokoenergetycznymi elektronami, które emitowane są z dziur koronalnych i plam słonecznych. Występują również w trakcie zaburzeń ziemskiego pola magnetycznego.
Elektrony trafiają do jonosfery poprzez pasy Van Allena, następnie gromadzone są tam. Jonosfera rozszerzając się, generuje drgania magnetyczne.

W trakcie silnych burz geomagnetycznych, występują zazwyczaj drobne i płytkie wstrząsy sejsmiczne, a krótko po burzach geomagnetycznych silne trzęsienia ziemi.

Wszystko zależy od energii danej burzy i wielkości skoków, czyli gwałtownego narastania lub opadania energii drgań magnetycznych.

W trakcie burz geomagnetycznych można obserwować podnoszenie się poziomu lawy w aktywnych wulkanach jakim jest np. wulkan Kilauea na Hawajach oraz silne erupcje piroklastyczne jakie występują np. w wulkanach Popocatépetl i Colima w Meksyku lub przy silniejszych i dłuższych burzach GM wulkan Etna we Włoszech.

Po burzach geomagnetycznych występuje zazwyczaj zmiana pogody poprzez gwałtowne przesuwanie się wiru polarnego.

Na Forum w tym wątku zajmiemy się odczuwaniem burz geomagnetycznych i jonosferycznych przez ludzi.

Obserwujcie swoje samopoczucie, nastawienie emocjonalne i całe otoczenie od niedzieli, 9 kwietnia do czwartku 14 kwietnia, ze szczytem we wtorek i w środę. Kolejne od 15 do 17 kwietnia, ze szczytem w niedzielę, 16 kwietnia.

09.04 – początek
10.04
11.04 – szczyt
12.04 – szczyt

13.04
14.04 – zakończenie
15.04 – początek 2
16.04 – szczyt 2
17.04 – zakończenie 2

Zwracajcie uwagę w tym czasie na ilość karetek na sygnale, jakie będą jeździły do ludzi i do wypadków.
Starsze osoby niech obserwują w tym czasie swoje ciśnienie.

Zapraszam osoby z Facebooka i Twittera, niech dołączą do zespołu. Nabór będzie do momentu zebrania grupy.

 

Link:
Czekam na Forum na Wasze wnioski, jakie będą z tej obserwacji.

 


 

0 0 votes
Article Rating