W Dubaju ogłoszono plany zbudowania mega centrum handlowego z największą na świecie powierzchnią do wynajęcia przekraczającą 100 boisk piłkarskich. Realizacja projektu pochłonie 2 miliardy dolarów.

Mowa o Dubai Square, czyli potężnym centrum technologiczno-handlowym. Obiekt będzie miał ponad 8 milionów metrów kwadratowych powierzchni handlowej, czyli więcej niż zajmuje ponad 100 boisk piłkarskich.

Nie tylko zakupy

W centrum będzie można zrobić nie tylko zakupy, ale także posłuchać muzyki na koncertach gwiazd, czy obejrzeć teatralny spektakl na żywo. Wśród atrakcji będzie również kino, park wodny i hala sportowa.

Jednak – jak podaje CNN – najbardziej intrygujący jest zakątek technologiczny.

– Dubai Square przesuwa granice nowoczesnego handlu i rozrywki korzystając z technologii nowej generacji – mówi rzecznik prasowy Emaar Properties, czyli firmy odpowiedzialnej za Dubai Square. – Obiekt został zaprojektowany z myślą o nowym typie klientów, którzy są cyfrowi i znają się na technologii – dodaje.

Nowe technologie

Co to oznacza? Chodzi między innymi o wykorzystanie nowych technologii chociażby w garderobach dla VIP-ów, gdzie zostaną zainstalowane interaktywne lustra.

Co więcej powierzchnia handlowa w centrum będzie w dużej mierze połączona z platformami cyfrowymi pozwalającymi dokonywać zakupów przez urządzenia mobilne. W ten sposób klienci będą mogli kupić produkt bez stania w kolejce i udziału kasjera – sami z użyciem specjalnych aplikacji zeskanują kod a system automatycznie pobierze z ich konta należność za zakupy.

 

 

 

 

 

0 0 vote
Article Rating