W poniedziałek w nocy rozpoczęła się burza jonosferyczna wywołana dziurą koronalną na Słońcu, która aktualnie zbliża się do pozycji na wprost Ziemi.

Duża emisja elektronów wywołała burzę jonosferyczną, która trwać będzie co najmniej do piątku, 4 sierpnia.

 

 

Wtorek, 25.07.2017 23:46:

Słońce – Wkrótce dwie dziury koronalne, pierwsza już 28 lipca, druga 2 sierpnia

 


Drgania magnetyczne ziemskiego pola.

Burze geomagnetyczne i jonosferyczne, to ogólnie mówiąc drgania ziemskiego pola geomagnetycznego w trzech osiach.
W trakcie burz geomagnetycznych występują zakłócenia w działaniu urządzeń wykorzystujących komunikację radiową, czyli telefony i smartfony, GSM, TV naziemna i satelitarna, lokalne WiFi, GPS, itp.
Zakłócenia i problemy występują głównie w przypadku, gdy dane urządzenie nadawczo-odbiorcze jest na pograniczu zasięgu nadajnika.

W czasie burz jonosferycznych, które pojawiają się przed burzami geomagnetycznymi i trwają wraz z nimi, dość często występuje u ludzi szum uszny, bóle głowy, bóle stawów, kręgosłupa i inne dolegliwości.

Ludzie są poddenerwowani, inni agresywni, wzrasta wtedy ilość udarów mózgu, zawałów serca, wypadków drogowych, itd.
Bardzo często w czasie burz geomagnetycznych ujawniają się niezrównoważone osoby, które atakują i zabijają innych.

Burza jonosferyczna spowodowana jest wysokoenergetycznymi elektronami, które emitowane są z dziur koronalnych i plam słonecznych. Występują również w trakcie zaburzeń ziemskiego pola magnetycznego.
Elektrony trafiają do jonosfery poprzez pasy Van Allena, następnie gromadzone są tam. Jonosfera rozszerzając się, generuje drgania magnetyczne.

W trakcie silnych burz geomagnetycznych, występują zazwyczaj drobne i płytkie wstrząsy sejsmiczne, a krótko po burzach geomagnetycznych silne trzęsienia ziemi.

Wszystko zależy od energii danej burzy i wielkości skoków, czyli gwałtownego narastania lub opadania energii drgań magnetycznych.

W trakcie burz geomagnetycznych można obserwować podnoszenie się poziomu lawy w aktywnych wulkanach jakim jest np. wulkan Kilauea na Hawajach oraz silne erupcje piroklastyczne jakie występują np. w wulkanach Popocatépetl i Colima w Meksyku lub przy silniejszych i dłuższych burzach GM wulkan Etna we Włoszech.

Po burzach geomagnetycznych występuje zazwyczaj zmiana pogody poprzez gwałtowne przesuwanie się wiru polarnego.

 

Więcej informacji na Forum w temacie „Odczuwanie burz geomagnetycznych”.

 

Plama Słoneczna

Od wschodu zbliża się plama słoneczna, która w ostatnim miesiącu wykazywała wyjątkowo dużą aktywność.

Plama będąc od strony Ziemi wygenerowała rozbłysk klasy M2.4, będąc po przeciwnej stronie Słońca wygenerowała bardzo silny rozbłysk i wyjątkowo duży wyrzut plazmy. Dużą aktywność wykazywała również na wschodzie tarczy Słońca, a za kilka dni znajdzie się na wprost Ziemi. Wkrótce zobaczymy, czy aktywność utrzyma się na wysokim poziomie, czy jednak zmniejszy się.

 

Napisałem w niedzielę, 23.07.2017 o 23:49:

Potężny rozbłysk i ogromny wyrzut plazmy po drugiej stronie Słońca [Video]

Następnie plama będąc na wschodzie wygenerowała kolejny rozbłysk i również ogromny wyrzut plazmy.

 

Napisałem w sobotę, 29.07.2017 o 00:00:

Potężny wyrzut plazmy na wchodzie Słońca

 

 

Oddziaływania i aktywność sejsmiczna

W czwartek rano, 3 sierpnia wystąpi szczyt oddziaływań magnetycznych, więc aktywność sejsmiczna może wzrosnąć już we wtorek wieczorem.

 

Zapraszam na Forum.LosyZiemi.pl

 

Źródło: LosyZiemi.org

 


 

0 0 votes
Article Rating