W Chinach otwarto najwyższy i najdłuższy szklany most na świecie. Przeprawa łączy dwa klify w Zhangjiajie, w prowincji Hunan. Most składa się z 99 przezroczystych, trójwarstwowych paneli, zawieszonych 300 metrów nad ziemią. Projektantem przeprawy jest Izraelczyk Haim Dotan. Budowę długiej na 430 metrów konstrukcji ukończono w grudniu. Cała operacja kosztowała 3,4 miliona dolarów.

Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -2

Most położony jest w Zhangjiajie, w prowincji Hunan. Region ten znany jest miłośnikom kina, gdyż „zagrał” obcą planetę w hollywoodzkiej produkcji „Avatar”.

Najczęściej padającym pytaniem odnośnie do budowli jest to, czy jest ona bezpieczna. Aby udowodnić, że nie ma się czego bać, konstruktorzy mostu uszkodzili specjalnymi młotami kilka paneli, po czym przejechali po pękniętym szkle terenówką Volvo z pasażerami w środku.

Wstęp na most będzie miało tylko 8 tysięcy osób dziennie.

Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -1 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -12 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -11 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -9 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -8 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -7 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -6 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -5 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -4 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -3 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -2

Źródło: DK/bbc.com, rmf24
0 0 vote
Article Rating