Dotychczas w 2011 roku, widzieliśmy rekordową ilość tornad, niespotykanych rozmiarów powodzie, szerzące się trzęsienia ziemi, niepokojące erupcje wulkanów i tsunami z Japonii które nikt z nas nie zapomni.

Dlaczego więc jest tak dużo kataklizmów w 2011 roku?

Nasi najlepsi naukowcy wydają się być zagubieni próbując znaleźć odpowiedź na pytanie, co się dzieje. Wydaje się po prostu, że kataklizmy przychodzą jeden po drugim. Wielu mieszkańców ameryki jest już zmęczonych katastrofami, gdy ilość składek charytatywnych na cele pomocy ofiarom kataklizmów, nie wydaje się mieć końca. Nie było takiego czasu w naszej najnowszej historii, kiedy widzieliśmy taką dużą ilość kataklizmów skupionych w tak krótkim okresie czasu. Co więc dzieje się tak naprawdę?

Czy coś powoduje to wszystko czy może jest to czysty zbieg okoliczności?

W tej chwili, ogromne tornado szaleje na terenach Stanów Zjednoczonych. W kwietniu, było ponad 600 tornad w całych Stanach. Jest to największa zanotowana ilość tornad w jednym miesiącu od kiedy tylko takie statystyki są prowadzone. Przeważnie, w Stanach jest 1200 tornad rocznie. Ogromne tornada z południa kraju, zostały okrzyknięte największym naturalnym kataklizmem od czasów huraganu Katrina. Jedno tornado F5 które rozrywało sobie drogę przez Tuscaloosa, Alabama, miało milę szerokości, a naukowcy ustalili, że wiatry w jego centrum wynosiły 260 mil na godzinę. Tuscaloosa wygląda jakby odbyła się tam niedawno wojna. Tornado które zniszczyło Joplin, Missouri zostało nazwane najbardziej śmiertelnym pojedynczym tornadem od 60 lat. Jedna Brytyjska gazeta posiada zdumiewające zdjęcia Joplin, przed i po tornadzie. Tornada, to nie jedyne zjawiska których częstotliwość się zwiększa. Większe trzęsienia ziemi mają miejsce regularnie na całym globie, a trzęsienie które uderzyło Japonię w marcu, jest jednym z największych kiedykolwiek zanotowanych.

 

Źródło: End of the American Dream ,protokolwyginiecia.wordpress.com

0 0 votes
Article Rating