Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe nakazał aresztowanie 27 z 31 olimpijczyków z Rio de Janeiro, gdyż spisali się poniżej jego oczekiwań. Kary uniknęło tylko czworo z nich – to pływacy, którzy trenują w USA i nie wrócili do kraju.

Zimbabwe - Za słabe wyniki w Rio de Janeiro aresztowano 27 olimpijczyków .

W gronie tych ostatnich jest najbardziej znana reprezentantka Zimbabwe, mieszkająca w USA pływaczka Kirsty Coventry. To ona, siedmiokrotna medalistka IO (dwukrotnie złota z Aten i Pekinu na 200 m grzbietem), zajęła w Rio de Janeiro najwyższe miejsce spośród sportowców tego kraju – była szósta w wyścigu na 200 m grzbietem.

Jeśli sportowcy nie byli zdolni do poświęceń i walki o medale, nawet te „najgorsze” – brązowe, czy miejsca 4-5, czego dokonali zawodnicy z sąsiedniej Botswany, to znaczy, że zmarnowali państwowe pieniądze– powiedział 92-letni Mugabe, rządzący państwem w autorytarny sposób od 1980 r.

Football - Women's First Round - Group F Zimbabwe v Germany

32-letnia Coventry, dla której zawody w Rio de Janeiro były piątymi igrzyskami w karierze, zdobyła siedem z ośmiu medali olimpijskich Zimbabwe. Jest najbardziej utytułowanym sportowcem Afryki.

 

 

Red.:

Tak traktować trzeba by było europejskich polityków.

Obiecywali coś zrobić, ale nic nie zrobili, więc zwrot kosztów dla państwa i do więzienia 😉

 

Źródło: PAP, rmf24

 

0 0 vote
Article Rating