Sensacyjne odkrycie francuskich naukowców. Znana syntetyczna substancja przeciwbólowa o nazwie Tramadol stworzona za miliony dolarów przez chemików w laboratoriach istniała już od tysięcy lat w darmowej wersji w przyrodzie.

Afrykański leczniczy krzew Nauclea latifolia

Specjaliści z francuskiego Państwowego Centrum Poszukiwań Naukowych i z Instytutu Neurologii w Grenoble odkryli, że afrykański krzew należący do tej samej rodziny roślin, co drzewo badi, z którego robi się parkiety, zawiera naturalna substancje o takim samym składzie i działaniu jak w przypadku znanego syntetycznego leku przeciwbólowego Tramadol. Specyfik ten uśmierza ból w podobny sposób, jak morfina, ale ryzyko uzależnienia się jest mniejsze.

Okazało się, że kosztowne eksperymenty chemiczne były niepotrzebne. Wystarczyło zrobić wyciąg z korzeni afrykańskiego krzewu o łacińskiej nazwie Nauclea latifolia, co od dawna czyniły już niektóre plemiona w Kamerunie. Od niepamiętnych czasów czarownicy i uzdrowiciele w tym kraju stosowali korzenie tej rośliny właśnie w celu uśmierzania bólu oraz przeciwko padaczce i malarii.

Źródło: rmf24

0 0 votes
Article Rating