Uzbrojony mężczyzna wziął zakładników w banku w gruzińskim mieście Zugdidi – informują miejscowe media. Według ich ustaleń w pomieszczeniach może przetrzymywać co najmniej 60 osób. Negocjatorzy próbują rozmawiać z mężczyzną, jednak jednym z jego warunków, które postawił, jest oddalenie się policji z okolic banku.

Napastnik jest uzbrojony w pistolet maszynowygranaty. Żąda pół miliona dolarów. Na spełnienie żądań dał dwie godziny.

Wśród zakładników są pracownicy banku i klienci. Teren wokół banku odgrodzono. Trwają negocjacje z napastnikiem, jednak jednym z jego żądań jest usunięcie się funkcjonariuszy z okolic banku.

Czas ucieka, a tu chodzi o nasze życie – mówi jeden z zakładników, który połączył się z gruzińską telewizją.  Zwraca uwagę, na fakt, że upłynął już dwugodzinny termin ultimatum napastnika. Wezwał władze do spełnienia żądań uzbrojonego mężczyzn. To nie jest czas na rozstrzyganie spraw politycznych. Nasze życie jest zagrożone, w każdej chwili może się skończyć. Dajcie tej osobie pieniądze i pozwólcie odejść – mówi zakładnik na filmie, przesłanym jednej z gruzińskich telewizji.

Jak informują lokalne media, jednemu z zakładników udało się wcisnąć przycisk SOS, niektórym udało się uciec przez dach i wyjście przeciwpożarowe. Jak mówią świadkowie, którzy uciekli z budynku napastnik wszedł do banku, kilkukrotnie wystrzelił w sufit. Kazał pracownikom i klientom położyć się na podłodze.

Teraz – jak mówi jeden z zakładników – zamaskowany mężczyzna z karabinem trzyma granat z wyjętą zawleczka i czeka na spełnienie żądań.

Według informacji, które teraz posiadam, mężczyzna, przestępca, najprawdopodobniej włamał się do jednego z oddziałów banku. Jestem pewien, że policja podejmie wszelkie środki, aby to, co się dzieje, zakończyło się pokojowo – powiedział w TV Imedi premier Gruzji Giorgi Gacharia.

Średniej siły oddziaływania magnetyczne wystąpią między 21-23 października, ze szczytami 22 i 23 października

 

Źródło: PAP

 

 

0 0 votes
Article Rating