Istnieje wiele dziwnych i przerażających zwierząt. Oto siedem z nich, żyjących zarówno w głębinach oceanów, jak i na lądzie, jednak o większości zapewne nigdy nie słyszeliście.

Dziwne zw

Na świecie żyją miliony różnych gatunków zwierząt. Często wygląd i specjalne zdolności pozwalają im przetrwać w ich naturalnym środowisku. Nadal dowiadujemy się o nowych gatunkach. Wciąż jednak jest wiele takich, o których istnieniu nie mamy pojęcia. O niektórych gatunkach po części nie wiemy zbyt dużo dlatego, że są one przerażające.

 

Marabut afrykański

Jest to duży ptak brodzący z rodziny bocianów. Jednak nie jest to taki bocian, którego chcielibyście pokazać pociechom i powiedzieć im, że przynosi dzieci. Dlaczego? Bo po prostu jest brzydki. A spotkać można go w Afryce, na południu Sahary, zarówno w wilgotnym, jak i suchym środowisku, często przy siedzibach ludzkich.

 

Golec piaskowy

To gatunek gryzonia z rodziny kretoszczurów. Jego angielska nazwa wiele o nim mówi (Naked Mole Rat – w wolnym tłumaczeniu: nagi kreci szczur), wygląda bowiem jak pomieszanie kreta i szczura, na dodatek bez futra. Na szczęście zwierzę to spędza większość swojego życia pod ziemią. Występuje we wschodniej części Afryki. Jednak poza dziwnym wyglądem, te stworzenia zdecydowanie można uznać za niezwykłe. Są odporne na raka, długowieczne, a do tego nie odczuwają bólu.

Dziwne zwierzęta4JPG

 

Płaszczak

 

Gwiazdonos amerykański

Ten kret wygląda zupełnie jakby był z innej planety. Występuje na wilgotnych, nisko położonych terenach wschodniej Kanady i północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Łatwo rozpoznać go po 22 mięsistych wyrostkach przy ryjku, których używa jako narządów dotyku. Gwiazdonos jest dobrym pływakiem i to między innymi w wodzie zdobywa pożywienie. Jednak, tak jak inne krety, na codzień kopie nory i żyje pod ziemią.

Dziwne zwierzęta7

 

Źródło: tvnmeteo 4 All Travelers, wikipedia

 

Polecane:

Fuleryt wydłużył dwukrotnie życie szczurom, naukowcy sprawdzą, czy ludziom także wydłuży
Szwajcaria - Na drogę spadła 200 tonowa skała
Indie - Epidemia zapalenia mózgu zbiera największe żniwo od dekady, w tym roku zmarło już 118 osób
Chiny - Fala pływowa na rzece Qiantang Jiang [Video]
Meksyk - W południową część Półwyspu Kalifornijskiego uderzył huragan Odile, wiatr wieje z prędkości...
Bałdy, Polska - Pod Olsztynem powstał pierwszy w Polsce radioteleskop systemu LOFAR, naukowcy będą n...
El Nino w 2015 roku jest najsilniejszym w historii, swą intensywnością pobiło rekordowe El Nino 1997...
Letnie upały w Hiszpanii za sprawą gorącego powietrza z Afryki, aż 28 st. C. było na wschodnim i poł...
Plano, USA - Strzelanina w Teksasie, zginęło co najmniej 8 osób