Istnieje wiele dziwnych i przerażających zwierząt. Oto siedem z nich, żyjących zarówno w głębinach oceanów, jak i na lądzie, jednak o większości zapewne nigdy nie słyszeliście.

Dziwne zw

Na świecie żyją miliony różnych gatunków zwierząt. Często wygląd i specjalne zdolności pozwalają im przetrwać w ich naturalnym środowisku. Nadal dowiadujemy się o nowych gatunkach. Wciąż jednak jest wiele takich, o których istnieniu nie mamy pojęcia. O niektórych gatunkach po części nie wiemy zbyt dużo dlatego, że są one przerażające.

 

Marabut afrykański

Jest to duży ptak brodzący z rodziny bocianów. Jednak nie jest to taki bocian, którego chcielibyście pokazać pociechom i powiedzieć im, że przynosi dzieci. Dlaczego? Bo po prostu jest brzydki. A spotkać można go w Afryce, na południu Sahary, zarówno w wilgotnym, jak i suchym środowisku, często przy siedzibach ludzkich.

 

Golec piaskowy

To gatunek gryzonia z rodziny kretoszczurów. Jego angielska nazwa wiele o nim mówi (Naked Mole Rat – w wolnym tłumaczeniu: nagi kreci szczur), wygląda bowiem jak pomieszanie kreta i szczura, na dodatek bez futra. Na szczęście zwierzę to spędza większość swojego życia pod ziemią. Występuje we wschodniej części Afryki. Jednak poza dziwnym wyglądem, te stworzenia zdecydowanie można uznać za niezwykłe. Są odporne na raka, długowieczne, a do tego nie odczuwają bólu.

Dziwne zwierzęta4JPG

 

Płaszczak

 

Gwiazdonos amerykański

Ten kret wygląda zupełnie jakby był z innej planety. Występuje na wilgotnych, nisko położonych terenach wschodniej Kanady i północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Łatwo rozpoznać go po 22 mięsistych wyrostkach przy ryjku, których używa jako narządów dotyku. Gwiazdonos jest dobrym pływakiem i to między innymi w wodzie zdobywa pożywienie. Jednak, tak jak inne krety, na codzień kopie nory i żyje pod ziemią.

Dziwne zwierzęta7

 

Źródło: tvnmeteo 4 All Travelers, wikipedia

 

Polecane:

Wirus M13 ulepsza ogniwa słoneczne
Chiny - Trzęsienie ziemi o sile 5.6 w prowincji Yunnan, co najmniej 89 ofiar, zniszczonych zostało p...
USA - Nie zadziałał zastrzyk, skazany obudził się w trakcie egzekucji, po kilkudziesięciu minutach z...
Niemcy - 74 proc. energii pochodzi z wiatru i słońca, globalne roczne zużycie energii elektrycznej n...
Google otrzymało 135 tysięcy wniosków o bycie zapomnianym, muszą skasować prawie pół miliona linków
Kanada - Przez 6 miesięcy rodzina mieszkała ze zwłokami mężczyzny w sypialni, wierzyli w zmartwychws...
NASA - W ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat możemy spodziewać się wzrostu poziomu mórz na świeci...
Kanada - Z Mount Steele, jednej z najwyższych gór ześlizgnęła się ogromna ilość lodu i skał z prędko...
Meksyk - Dwie potężne erupcje wulkanu Colima