Wygląda na to, że własna flota latających dronów, dostarczających nam przesyłki w ekspresowym czasie jest ostatnio bardzo popularnym „planem na przyszłość”. Kilka tygodni po tym, jak swoim pomysłem pochwalił się Amazon, największe firmy kurierskie postanowiły pójść w jego ślady.

I tak właśnie DHL Express, a właściwie właściciel tej firmy, czyli Deutsche Post przeprowadził pierwszy testowy lot swojej latającej maszyny. Pokaz odbył się w niemieckim mieście Bonn, zadaniem drona było dostarczenie leków zakupionych w aptece, po drugiej stronie Renu. „Tradycyjny” kurier, musiałby dojechać do najbliższego mostu, co w połączeniu z godziną szczytu spowodowałoby dostarczenie przesyłki nie krócej niż w 20 minut. Latająca maszyna nie miała takich ograniczeń – lot zajął dwie minuty i odbył się na wysokości 45 metrów.

Maszyna jednak nie sterowała sama. Pilotowało ją dwóch techników. Deutsche Post musiało zwrócić się również o pozwolenie na przeprowadzenie pojedynczego lotu do niemieckich władz odpowiedzialnych za kontrolę ruchu powietrznego. Niemcy zapewniają oczywiście, że dron pilotowany był przez ludzi tylko na potrzeby testu. W przyszłości drony DHL mają zostać wyposażone w system GPS, dzięki czemu ludzki operator nie będzie potrzebny.

W przeciwieństwie do planów Amazonu, który jak najszybciej chce zacząć wykorzystywać swoją latającą flotę do dostarczania większości przesyłek, DHL będzie wykorzystywało je tylko do dostarczania przesyłek pilnych, takich jak leki.

Źródło: chip.pl

Polecane:

Wyciekł raport o globalnym ociepleniu - "Dwutlenek węgla nie jest tak ważnym czynnikiem globaln...
Chiny - Największy budynek świata będzie miał sztuczne Słońce
Naukowcy potwierdzają teorię o ogromnych pokładach wody na głębokości 700 km, są 3 razy większe, niż...
Saturn - Na lodowym księżycu Enceladusie odkryto 101 gejzerów
Dron Global Hawk należący do NASA przeleciał nad huraganem Edouard
Samolot na energię słoneczną Solar Impulse 2 przerwał podróż dookoła świata, przegrzewające się akum...
Polska - 1 września w kilku miastach pobite zostały maksymalne wrześniowe temperatury, we Wrocławiu ...
Samsung zaczyna produkcję 8 GB modułów pamięci RAM do smartfonów w technologii 10nm, osiągają transf...
Życie na Ziemi mogło powstać miedzy innymi dzięki temu, że planeta posiada pole magnetyczne, które c...