Północ Hiszpanii i południe Francji w ostatnich dniach zasypuje śnieg. W kilku regionach obu krajów wydano tzw. pomarańczowe alarmy pogodowe.

W weekend i w poniedziałek północną Hiszpanię zasypał śnieg. Jak donoszą lokalne media, najwięcej napadało go w Kraju Basków. Na tamtejszych drogach w poniedziałek miało miejsce wiele wypadków. Po zderzeniu trzech samochodów na drodze AP-8, wiodącej z Bilbao do granicy z Francją, trzeba było wstrzymać ruch. Z powodu złych warunków pogodowych około południa zamknięto także piętnaście baskijskich portów.

Śnieżnie było też w takich regionach, jak Asturia, Kantabria oraz Kastylia i Leon. W tych regionach, tak samo zresztą jak w Kraju Basków, na poniedziałek ogłoszono tzw. pomarańczowy alarm pogodowy, który oznaczał, że z opadami będą się wiązać znaczące utrudnienia.

Francja też pod śniegiem

Także w graniczących z Hiszpanią francuskich departamentach, takich jak Pireneje Atlantyckie czy też Pireneje Wysokie, w ostatnim czasie mocno śnieżyło. Synoptycy Metéo France, rządowej agencji meteorologicznej, podobnie jak Hiszpanie, na poniedziałek wydali pomarańczowe alarmy pogodowe.

Nie tylko południe Francji było zaśnieżone. Także leżący na północy Paryż przykryła gruba warstwa śniegu. Francuscy eksperci przewidują, że opady śniegu utrzymają się do wtorkowego poranka na obszarze rozciągającym się od granicy z Belgią aż do Pirenejów.

 

Źródło: elmundo.es, ENEX, tm

Polecane:

Polska - Na nic nie ma pieniędzy, a NBP chce udzielić pożyczki z rezerw dla MFW w kwocie 6.27 miliar...
Meksyk - Gwałtowna erupcja wulkanu Colima słyszana była w promieniu 20 km [Video]
Rosja - Znane kliniki piękności kupowały kolagen, który pozyskiwano z ciał zmarłych, lekarze sądowi ...
Hakerzy wykradli z firmy Adobe hasła i loginy 38 mln kont oraz kody źródłowe programów
Niemcy - 18-latek zastrzelił dwie osoby w Leutershausen
Europa - Największy kryzys migracyjny od czasu II wojny światowej
Amerykańscy synoptycy stworzyli prognozę pogody dla Europy na tegoroczne lato
Afryka - Cyklon Dineo uderzył we wschodnią część kontynentu, w Mozambiku zginęło co najmniej 7 osób
Włochy - Silny wiatr unieruchomił wyciąg narciarski w regionie Piemont, w górze utknęło około 130 na...