W hrabstwie Lincolnshire we wschodniej Anglii doszło do strzelaniny. Zginęły trzy osoby – dwie kobiety i mężczyzna. Brytyjska policja wyklucza jednak, że był to atak terrorystyczny. Zdarzenie określa mianem „incydentu”.

England Vs France Wembley Stadium2016-07-19-11h49m11s322.png

Do wymiany ognia doszło dzisiaj ok. godziny 9.00 w pobliżu basenu w miejscowości Spalding. Miejscowe służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o trzech postrzelonych osobach. Pomimo akcji ratunkowej, nie udało się ich uratować.

Napastnik zastrzelił 3 osoby na basenie w Spalding w Wielkiej Brytanii

Okoliczności zajścia bada policja. Śledczy wykluczają udział innych osób. Podejrzewają, że zabójca jest wśród ofiar strzelaniny.

Nie ma żadnych przesłanek pozwalających sądzić, że zdarzenie mogło być aktem terrorystycznym. Żaden strzał nie padł też ze strony funkcjonariuszy– wyjaśnia policja. Prosi również mieszkańców o trzymanie się z daleka od miejsca zdarzenia.

Radny dzielnicy Spalding Castle Gary Taylor twierdzi, że jest zszokowany tym wydarzeniem. Podkreślił, że to bardzo spokojne miejsce, w którym dotąd nie było podobnych przypadków.

Atak nożownika w kurorcie Colombe w Alpach w południowej Francji. Marokańczyk zaatakował matkę z trzema córkami. 8-latka trafiła do szpitala w bardzo poważnym stanie.

Nóż i krew

Zdjęcie ilustracyjne.

Według „The Telegraph” 8-latka ma przebite płuco i walczy o życie. Jej 46-letnia matka i starsze siostry również trafiły do szpitala, jednak ich życiu nic nie zagraża.

Do ataku doszło ok. godz. 10. Marokańczyk zaatakował dziewczynki na tarasie wynajętego szałasu, po czym wbiegł do domu i zaatakował ich matkę. Jak nieoficjalnie wiadomo, mężczyzna zaatakował kobietę i jej córki, bo go sprowokowały, gdyż były „skąpo ubrane”.

Według źródeł policyjnych, Marokańczyk był już wcześniej notowany przez policję za drobne przestępstwa. W Alpy pojechał na wakacje, wraz z ciężarną żoną i dwójką dzieci.

 

Źródło: BBC, rmf24, rmf24

Polecane:

La Canonja, Hiszpania - Nagłe i obfite opady deszczu
Słońce - Kolejny silny rozbłysk i Koronalny Wyrzut Masy po zachodniej stronie tarczy, prędkość wiatr...
Meksyk - Wulkan Popocatepetl zaczął wyrzucać duże ilości pyłów, popiołu i rozgrzanych do czerwonośc...
Oberwanie chmury we Włoszech, zalana część Toskanii, ogromne opady z porywistym wiatrem w Hiszpanii
USA - 82 ze 117 elektrowni jądrowych nie ma wystarczających środków, aby bezpiecznie i zgodnie z prz...
Chile - Niskie temperatury i duże opady śniegu spowodowały ogromne straty w rolnictwie, brakuje nawe...
Słowacja - Katastrofa śmigłowca, zginęło co najmniej 7 osób
Meksyk - Skradziono samochód przewożący radioaktywny iryd-192, w pięciu stanach ogłoszono alarm
Francja - Kobietom w ciąży przypisywano lekarstwa zawierające walproinian sodu, który mógł spowodowa...